Po ośmiu porażkach z rzędu hokeiści Comarch Cracovii wreszcie wygrali. Przełamanie nastąpiło w środowy wieczór w sanockiej Arenie, gdzie "Pasy" pokonały 5:1 zdziesiątkowaną kadrę Marmy Ciarko STS Sanok.

Nie było to łatwy mecz dla hokeistów Comarch Cracovii, którzy mieli za sobą osiem porażek z rzędu. Dopiero w Sanoku zdobyli trzy upragnione punkty po wielu tygodniach posuchy. Krakowianie pierwszego gola zdobyli w trzeciej minucie podczas gry w przewadze huknął z niebieskiej pod poprzeczkę Alexander Younan. Wydawało się, że osłabieni sanoczanie przyjmą kolejne bramki od krakowian, jednak gra gości była dość niemrawa w ataku. Wykorzystali to gospodarze, którzy przejęli krążek w 15 minucie w środkowej strefie i po wymianie krążka Szymona Fusa z Marcinem Dulębą, ten pierwszy skierował gumę do siatki Matthewa Robsona. W końcówce pierwszej odsłony drugiego gola dla gości zdobył Gustaf Berling, który zmienił lot krążka po strzale z niebieskiej Janne Jalasvaara.

W drugiej tercji gra się nie zmieniła. Waleczni sanoczanie rozbijali ataki gości, ale Ci co jakiś czas skutecznie wykorzystali swoje okazje. Najpierw w przewadze gola zdobył Gustaf Berling, który wykorzystał idealnie podanie Johana Lundgrena i trafił do pustej bramki. A w końcówce tercji Daniel Krenželok zaskoczył strzałem spod niebieskiej Filipa Świderskiego.

W ostatnich dwudziestu minutach Johan Lundgren wykorzystał zamieszanie pod bramowe podczas gry w przewadze. Szwed pokonał debiutującego w polskiej ekstralidze Filipa Wiszyńskiego, który zmienił Świderskiego, którego złapały skurcze w nodze. Sanoczanie grając na pięciu nominalnych obrońców w tym dwóch juniorów w tej formacji zaprezentowali się przyzwoicie na tle rywala z Krakowa, który nie zaprezentował wielkiego hokeja.

Marma Ciarko STS Sanok - Comarch Cracovia 1:5 (1:2, 0:2, 0:1)
0:1 Alexander Younan - Gustaf Berling, Martin Kasperlík (03:20, 5/4)
1:1 Szymon Fus - Marcin Dulęba, Louis Miccoli (14:56)
1:2 Gustaf Berling - Janne Jalasvaara, Johan Lundgren (17:09)
1:3 Gustaf Berling - Johan Lundgren, Martin Kasperlík (27:43, 5/4)
1:4 Daniel Krenželok - Janne Jalasvaara, Adam Raška (38:56)
1:5 Johan Lundgren - Fabian Kapica, Alexander Younan (50:39, 5/4)

Sędziowali: Mateusz Krzywda (główny), Patryk Pyrskała (główny), Artur Hyliński (liniowy), Andrzej Nenko (liniowy)
Minuty karne: 8-4
Strzały: 22-49
Widzów: 700

STS Sanok: F. Świderski (46:50-60:00 F. Wiszyński) - B. Florczak, D. Musioł, K. Bukowski, F. Sienkiewicz, K. Filipek (2) - K. Niemczyk, L. Miccoli, M. Dulęba, S. Dobosz, S. Fus - J. Najsarek, M. Koczera (2), D. Ginda, J. Mazur II, O. Rybnikár (2) - A. Radwański (2).
Trener: Elmo Aittola

Cracovia: M. Robson - A. Ježek, J. Žůrek, T. Vildumetz (2), A. Raška, M. Špaček - A. Younan, V. Kunst, A. Alapuranen, J. Lundgren, G. Berling (2) - J. Jalasvaara, D. Krenželok, M. Kasperlík, K. Wróbel, F. Kapica - S. Bieniek, L. Motloch, K. Mocarski, M. Bezwiński, S. Brynkus.
Trener: Rudolf Roháček