Hokeiści Ciarko STS Sanok przegrali z liderem Polskiej Hokej Ligi KH Energą Toruń 1:4. Decydujące było ostatnie osiem minut meczu gdzie Kostas Gusevas i Jarosław Dołęga podwyższyli prowadzenie dla swojego zespołu.

W pierwszej tercji swój styl gry gospodarzom narzucili torunianie. Wynik otworzył w 8 minucie Jegor Fieofanow, który uderzył z pierwszego krążka zaskakując Spěšnego. Trzy minuty później wynik precyzyjnym strzałem podwyższył Michał Kalinowski, który wykorzystał składną akcję swojego ataku.

Sanoczanie do głosu doszli w drugiej tercji gdzie kontaktowego gola zdobył Jakub Bukowski podczas gry w przewadze pokonał Svenssona. Gospodarze próbowali rzucić się do ataku aby zdobyć wyrównującego gola, jednak nie potrafili zaskoczyć przeciwnika. Torunianie groźnie kontrowali a pełne ręce roboty miał Spěšný, który obronił akcje oko w oko z Sierguszkinem czy Czwanczikowem.

W 52 minucie rozstrzygnęły się losy spotkania. Najpierw Kostas Gusevas mierzonym strzałem pokonał Spěšnego a następnie akcję wykończył Jarosław Dołęga. Sanoczanie mimo dobrych momentów w swojej grze razili nieskutecznością a torunianie odnotowali czwarte zwycięstwo z rzędu.

Ciarko STS Sanok - KH Energa Toruń 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)
0:1 Jegor Fieofanow - Dienis Sierguszkin (07:40)
0:2 Michał Kalinowski - Gleb Bondaruk, Kamil Kalinowski (11:07)
1:2 Jakub Bukowski - Eemeli Piippo, Jesperi Viikilä (28:30, 5/4)
1:3 Kostas Gusevas - Dienis Sierguszkin, Michaił Szabanow (51:40)
1:4 Jarosław Dołęga - Artiom Smirnow, Alex Olkinuora (53:14)

Sędziowali: Bartosz Kaczmarek, Mariusz Smura (główni) - Dawid Pabisiak, Maciej Waluszek (liniowi)
Minuty karne: 14-18
Strzały: 23-28
Widzów: 1620

Ciarko STS: Spěšný – Olearczyk, Rąpała (4); Filipek , Strzyżowski (2), Biały – Kamienieu, Piippo; Bukowski,  Viikilä (2), Elo (4) – Demkowicz, Biłas; Bielec, Witan (2), Wilusz – Florczak, Glazer; Fus, Ginda, Dobosz.

KH Energa (2): Svensson - Kozłow, Szkodienko; Bondaruk, K. Kalinowski (4), M. Kalinowski - Podsiadło, Smirnow (2); Szabanow, Fieofanow (2), Sierguszkin - Gusevas (4), Jaworski (2); Saloranta, Czwanczikow, Jaakola - Skólmowski; Olkinuora, Rożkow (2), Dołęga oraz Olszewski.