Przez kolejne dwa sezony szkoleniowcem Ciarko STS Sanok pozostanie Marek Ziętara. Klub na dzisiejszej konferencji prasowej ogłosił podpisanie nowego dwuletniego kontraktu z dotychczasowym trenerem.

50-letni szkoleniowiec w lipcu 2020 roku po ośmiu latach wrócił do Sanoka a w latach 2018-2020 pracował w PKH Gdańsk.
 
Marek Ziętara największe sukcesy szkoleniowe święcił z sanockim klubem, z którym w sezonie 2011/2012 sięgnął po podwójną koronę: mistrzostwo i Puchar Polski.

W obecnym sezonie z drużyną Sanoka sprawił dużą niespodziankę i awansował do fazy play-off.
 
Od maja 2012 roku do listopada 2017 roku pracował z Podhalem Nowy Targ. Poprowadził „Szarotki” do dwóch brązowych medali.
 
Warto też wspomnieć, że Ziętara był asystentem dwóch selekcjonerów reprezentacji Polski: Igora Zacharkina i Tomka Valtonena.
 
- Udało się nam porozumieć z trenerem Markiem Ziętarą, który zostaje z nami na najbliższe dwa lata według naszej koncepcji która była tworzona od początku tego sezonu. Mimo, że sezon jeszcze się nie skończył to jesteśmy zadowoleni z pracy trenera, cel który zakładaliśmy został osiągnięty w 120%, jeszcze przed nami play-offy - rozpoczął konferencję Michał Radwański, prezes Ciarko STS Sanok.

- Myślę, że podpisanie umowy jeszcze przed zakończeniem sezonu jest dobrym świadectwem, że współpraca z klubem się układa bardzo dobrze. Jest to pokłosie wspólnego zaufania do siebie. Cieszę się, że w miarę sprawnie udało nam się dopiąć szczegóły umowy. Jestem zadowolony z perspektywy dalszej pracy w Sanoku gdyż jest tutaj grupa zdolnych chłopaków, co już w tym sezonie wykształtował się zarys tej drużyny. Teraz będziemy kontynuować przez następne dwa lata nasz zamierzony cel, a o szczegółach większych będziemy rozmawiać po zakończeniu sezonu gdyż będzie więcej czasu a przed nami jeszcze play-offy. A ta faza pokaże prawdziwą wartość każdego zawodnika dla drużyny, po sezonie będziemy myśleć o dalszych krokach jakie będziemy stawiać - wyjaśnia trener Marek Ziętara.