Hokeiści Ciarko STS Sanok pokonali w ostatniej ligowej kolejce Tauron KH Podhale Nowy Targ 5:2. Pierwszego w seniorskiej karierze hat-tricka i to w swoje 20 urodziny odnotował Maciej Witan. Nie brakowało ostrych starć a sędziowie w tym spotkaniu nałożyli 75 minut kar.

W pierwszych minutach to nowotarżanie stworzyli sobie więcej okazji do zdobycia bramek, lecz na posterunku był Patrik Spěšný. Sanoczanie czyhali na kontry i tak się stało w 11 minucie gdy Riku Sihvonen wyszedł z ławki kar i idealnie zagrał do Macieja Witana, który pokonał strzałem z nadgarstka Przemysława Odrobnego. Gospodarze szybko stanęli przed szansą na drugiego gola ale z bliska Eetu Elo nie zdołał pokonać Odrobnego. W między czasie w okresie gry w przewadze Timo Hiltunen huknął w słupek. Zemściło się to na gościach, których skarcił w liczebnej przewadze ponownie Maciej Witan.

W drugiej odsłonie do ataku rzucili się goście, lecz dzielnie i skutecznie w destrukcji zagrali sanoczanie. Okazję do nawiązaniu kontaktu z gospodarzami miał Michal Vachovec lecz z bliska nie zdołał pokonać Spěšnego. W 35 minucie hokeiści Ciarko STS Sanok powiększyli bramkową przewagę. Strzał Eetu Elo odbił Odrobny lecz nadjeżdżający z bliska Jesperi Viikilä już się nie pomylił.

Ostatnia tercja przyniosła wiele emocji głównie związanej z faulem Michala Vachovca, który zaatakował Bogusława Rąpałę kolanem, jednak zanim "Buli" zerwał się na rywala to w między czasie zaczął go okładać Marek Strzyżowski i wywiązała się szarpanina pomiędzy zawodnikami. Po konsultacjach sędziów Czech otrzymał dwie minuty kary a "Fryzjer" został odesłany do szatni. Nie zmieniło to jednak nastawienia ofensywnego sanoczan. W 46 minucie Eetu Elo zmienił lot krążka uderzonego przez Jesperiego Viikilę czym kompletnie zmylił "Wiedźmina". W kolejnych minutach oba zespoły miały doskonałe sytuacje, lecz na posterunku byli bramkarze. Dopiero w końcówce tercji czwartego gola w przewadze zdobyli gospodarze za sprawą Macieja Witana. Obchodzący w piątek 20 urodziny wychowanek sanockiego hokeja uczcił je w najlepiej możliwy sposób zdobywając pierwszego hat-tricka w seniorskiej karierze.

Sanoczanie rozluźnili szyki po piątym golu co wykorzystali dwukrotnie w ciągu 24 sekund nowotarżanie. Najpierw Spěšnego pokonał Fabian Kapica a końcowy wynik ustalił Adrian Gajor.

- Nie wiem co powiedzieć po takim meczu, jestem bardzo rozczarowany. Pytałem po meczu chłopaków co się stało, ale sami nie potrafili odpowiedzieć na to pytanie. Cóż jeśli chce się przejść dalej w play-off to trzeba pokonać każdego rywala - mówił po meczu Andriej Gusow, trener Tauronu Podhala Nowy Targ.

Ciarko STS Sanok - Tauron KH Podhale Nowy Targ 5:2 (2:0, 1:0, 2:2)
1:0 Maciej Witan - Riku Sihvonen, Eetu Elo (10:56)
2:0 Maciej Witan - Eetu Elo, Riku Sihvonen (16:05, 5/4)
3:0 Jesperi Viikilä - Eetu Elo, Eemeli Piippo (34:26, 5/4)
4:0 Eetu Elo - Jesperi Viikilä, Riku Sihvonen (46:04, 4/3)
5:0 Maciej Witan - Jesperi Viikilä, Eetu Elo (56:04, 5/4)
5:1 Fabian Kapica - Adrian Słowakiewicz (57:00)
5:2 Adrian Gajor (57:24)

Sędziowali: Tomasz Radzik, Mateusz Krzywda (główni) - Artur Hyliński, Patryk Noworyta (liniowi)
Minuty karne: 41-34
Strzały: 30-37
Widzów: Bez udziału publiczności

Ciarko STS Sanok: Spěšný (Wojciechowski n/g) - Olearczyk (2), Rąpała; Strzyżowski (27), Wilusz, Biały (2) - Kamienieu, Piippo; Elo, Viikilä, Sihvonen (4) - Demkowicz, Biłas (2); Bukowski, Witan, Filipek (2) - Florczak, Bar; Łyko, Skokan (2), Bielec.
Trener: Marek Ziętara

Podhale: Odrobny (Brykun n/g) – Chaloupka (2), Kubát (2); Babincew, Vachovec (6), Kułakou (2) – Jaśkiewicz, Gajor (2); Hiltunen, Neupauer, Pettersson (14) – Sulka (2), Mrugała; Bepierszcz, Bryniczka, Švec – Wsół, Szurowski (2); F. Kapica, Słowakiewicz, Worwa.
Trener: Andriej Gusow