W nadchodzącym sezonie w barwach Ciarko STS Sanok nie zobaczymy dwóch młodzieżowych reprezentantów Polski, którzy ze względu na studia zdecydowali się przenieść  do innego miasta.


Na studia wybiera się 19-letni napastnik Szymon Dobosz oraz 20-letni obrońca Tymoteusz Glazer.

– Już podjąłem decyzję o zmianie otoczenia, jednak nie zdecydowały o tym kwestie sportowe. W Krakowie mieszka moja siostra, a teraz będzie studiowała dziewczyna. Czy tam zagram? Będę wiedział w najbliższych dniach – wyjaśnił Szymon Dobosz.

Szkoleniowiec Marek Ziętara odbył z zawodnikami długie rozmowy, jednak ci nie zdecydowali się kontynuować gry w Sanoku.

– Chciałem ,aby obaj zawodnicy zostali w Sanoku i tutaj się rozwijali, jednak ich decyzja była taka, że chcą pójść na studia prawdopodobnie do Krakowa. Muszę uszanować ich wybór – powiedział trener Ciarko STS Sanok.

Dobosz w poprzednim sezonie rozegrał 28 spotkań, natomiast Glazer 23. Występowali głównie w czwartej formacji.

– Z naszej strony było zainteresowanie o przedłużeniu kontraktów, ale zawodnicy wybrali edukację. My nie będziemy im tego bronić, a w ich miejsce powołamy na przygotowania następnych młodych graczy. Mam tu na myśli Sebastiana Bara i Marcina Dulębę – wyjaśnia prezes Michał Radwański.

Z zamiarem wyjazdu za granicę nosi się obrońca Jauhienij Kamienieu, a Hubert Demkowicz prawdopodobnie zakończy karierę ze względu na pracę zawodową.

Sanoczanie letnie przygotowania do sezonu mają rozpocząć 17 maja.