21-letni środkowy napastnik Krystian Mocarski zagra w Ciarko STS Sanok. Gdańszczanin podpisał dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o rok.

 
Mocarski w ostatnim sezonie występował w Stoczniowcu Gdańsk. W jego barwach rozegrał w Polskiej Hokej Lidze 36 spotkań, w których zdobył 8 goli i zanotował 7 asyst. Na ławce kar spędził 24 minuty. W sumie na taflach PHL rozegrał 79 meczów (10 bramek, 13 asyst).

- Znam Krystiana z pracy w Gdańsku. Cieszę się, że do nas dołącza. To młody zdolny i pracujący na swój rozwój zawodnik. Gra na pozycji centra a mamy generalnie na tej pozycji nie tylko w pierwszej drużynie ale i na jej zapleczu spory deficyt - wyjaśnia trener Marek Ziętara.

21-latek dzisiaj pojawił się w Sanoku i od jutro rozpocznie przygotowania z sanocką drużyną.

- Zdecydowaliśmy się na pozyskanie Krystiana z Gdańska, gdyż ma on duży potencjał i liczymy, że przy Marku Ziętarze może się jeszcze bardziej rozwinąć. Pasuje do koncepcji budowy zespołu. Dziękujemy grupie kibiców z fanklubu „Wataha Północy” za wsparcie i zbiórkę części pieniędzy na transfer definitywny - mówi prezes Michał Radwański.
 
 
 
 
 
Kadra Ciarko STS Sanok:

Bramkarze:
 
Mateusz Buczek, Filip Świderski, Patrik Spěšný
 
Obrońcy:
 
Bogusław Rąpała, Kamil Olearczyk, Karol Biłas, Bartosz Florczak, Sebastian Bar, Eemeli Piippo.
 
Napastnicy:
 
Marek Strzyżowski, Marcin Biały, Maciej Witan, Jakub Bukowski, Konrad Filipek, Mateusz Wilusz, Maciej Bielec, Damian Ginda, Łukasz Łyko, Marcin Dulęba, Krystian Mocarski, Sami Tamminen,