TUTO:n vääntö ei tänään riittänyt pisteisiin - TUTO HockeyJulius Marva został nowym zawodnikiem Ciarko STS-u Sanok. 25-letni fiński defensor, występujący ostatnio w Szwecji, podpisał umowę do końca sezonu 2021/2022.

 

Marva dysponuje dobrymi warunkami fizycznymi (189 cm, 90 kg). W swojej karierze rozegrał 182 spotkania na zapleczu fińskiej Liigi, zdobywając w nich 31 punktów za 5 bramek i 26 asyst. Na ławce kar spędził 131 minut. W klasyfikacji plus/minus, z której w pierwszej kolejności powinno rozliczać się defensorów, wypadł na +36.

Ostatni sezon spędził w HockeyEttan, czyli na trzecim poziomie rozgrywkowym w Szwecji. Tam w 9 meczach zdobył 17 punktów za 8 bramek i 9 asyst.

To trzeci zawodnik z Finlandii w obecnej kadrze Ciarko STS-u Sanok i z pewnością nie ostatni.

– Planujemy jeszcze kilka transferów. Konsekwentnie realizujemy założony wcześniej plan budowy zespołu. Będzie on oparty na naszej młodzieży i zawodnikach z Sanoka, którzy będą wspierani solidnymi obcokrajowcami –
wyjaśnia Michał Radwański, prezes ekipy z grodu Grzegorza.

 

Kadra Ciarko STS Sanok:

Bramkarze:
 
Mateusz Buczek, Filip Świderski, Patrik Spěšný
 
Obrońcy:
 
Bogusław Rąpała, Kamil Olearczyk, Karol Biłas, Bartosz Florczak, Sebastian Bar, Eemeli Piippo, Julius Marva.
 
Napastnicy:
 
Marek Strzyżowski, Marcin Biały, Maciej Witan, Jakub Bukowski, Konrad Filipek, Mateusz Wilusz, Maciej Bielec, Damian Ginda, Łukasz Łyko, Marcin Dulęba, Krystian Mocarski, Sami Tamminen.