Risteilykeskus-Viikon pelaaja: Aleksi Hämäläinen | Uutiset | Mestis.fiSystematycznie wzmacnia się drużyna Ciarko STS Sanok. Do czerwono-biało-niebieskich dołączy fiński napastnik Aleksi Hämäläinen.

 

 


Aleksi Hämäläinen ma 25 lat i gra na środku ataku. Ma 182 cm wzrostu, waży 80 kg.

Dotychczas grał wyłącznie w swojej ojczyźnie. W swoim CV ma 30 meczów w fińskiej Liidze i 203 na jej bezpośrednim zapleczu. W Mestis zostawił po sobie niezłe liczby: zdobył bowiem 41 bramek i zanotował 78 asyst.

Przez ostatnich pięć sezonów występował w ekipie IPK. W poprzednim sezonie sięgnął z nim po brązowy medal, a także pełnił rolę zastępcy kapitana. Jego dorobek zamknął się na 36 meczach, 5 golach i 14 kluczowych zagraniach.   

Wcześniej ekipa z grodu Grzegorza pozyskała defensora Juliusa Marvę oraz dwóch napastników Samiego Tamminena i Krystiana Mocarskiego.

- Aleksi to zawodnik, który pracuje dla całej drużyny. Potrafi rozdzielać krążki do partnerów z ataku oraz mocno pracuje w defensywie. Jesteśmy blisko finalizacji jeszcze dwóch skrzydłowych napastników z Finlandii a wtedy formacje atakujące będziemy mieli kompletne. W tym roku chcemy pokazać lepszy poziom sportowy niż w ubiegłym i delikatnie uzupełnić luki kadrowe - wyjaśnia Michał Radwański, prezes Ciarko STS Sanok.

Kadra Ciarko STS Sanok:

Bramkarze:
 
Mateusz Buczek, Filip Świderski, Patrik Spěšný
 
Obrońcy:
 
Bogusław Rąpała, Kamil Olearczyk, Karol Biłas, Bartosz Florczak, Sebastian Bar, Eemeli Piippo, Julius Marva.
 
Napastnicy:
 
Marek Strzyżowski, Marcin Biały, Maciej Witan, Jakub Bukowski, Konrad Filipek, Mateusz Wilusz, Maciej Bielec, Damian Ginda, Łukasz Łyko, Marcin Dulęba, Krystian Mocarski, Sami Tamminen, Aleksi Hämäläinen.