Fiński napastnik Timo Hiltunen występujący w poprzednim sezonie w Podhalu Nowy Targ podpisał kontrakt z Ciarko STS Sanok. 28-latek wzmocni skrzydło ataku sanockiego klubu.

 Trener Andriej Gusow ustawiał go zazwyczaj w drugiej formacji u boku Bartłomieja Neupauera i Alexandra Petterssona. 29-letni skrzydłowy rozegrał w sumie 22 spotkania, zdobywając w nich 13 punktów za 5 bramek i 8 asyst. Na ławce kar spędził 14 minut, a w klasyfikacji plus/minus wypadł na +10.  

Przypomnijmy, że w sezonie 2019/2020 wychowanek Kalevan Pallo (w skrócie KalPa) należał do czołowych zawodników Niomana Grodno. W 69 meczach zdobył 22 gole i zanotował 22 kluczowe zagrania. Z powodzeniem występował też na zapleczu fińskiej ligi, gdzie rozegrał 245 spotkań. Strzelił w nich 73 bramki i dołożył 66 asyst.

- Wierzymy, że w Podhalu nasz nowy napastnik nie wykorzystał całego swojego potencjału i w naszym zespole gdzie będą jego rodacy pokaże formę choćby z pobytu w Grodnie. Pomału dopinamy już skład na zbliżający się sezon, na pewno jeszcze dołączy do nas skrzydłowy napastnik oraz obrońca - wyjaśnia prezes Michał Radwański.

Kadra Ciarko STS Sanok:

Bramkarze:
 
Mateusz Buczek, Filip Świderski, Patrik Spěšný
 
Obrońcy:
 
Bogusław Rąpała, Kamil Olearczyk, Karol Biłas, Bartosz Florczak, Sebastian Bar, Eemeli Piippo, Julius Marva.
 
Napastnicy:
 
Marek Strzyżowski, Marcin Biały, Maciej Witan, Jakub Bukowski, Konrad Filipek, Mateusz Wilusz, Maciej Bielec, Damian Ginda, Łukasz Łyko, Marcin Dulęba, Krystian Mocarski, Sami Tamminen, Aleksi Hämäläinen, Timo Hiltunen.