Hokeiści Ciarko STS Sanok odnieśli cenne zwycięstwo w Nowym Targ. Sanoczanie pokonali Tauron Podhale Nowy Targ 4:2 a bramki zdobyli Tamminen, Filipek, Strzyżowski oraz Sawicki.

 

 

 

 

 

Andriej Gusow, Tauron Podhale Nowy Targ:

- Dobre spotkanie z obu stron, toczone w dobrym tempie. Po raz kolejny nie mogę nic zarzucić drużynie jeżeli chodzi o zaangażowanie i walkę od pierwszej do ostatniej minuty. Niestety po stracie gola na 1:1 zaczęliśmy przeciągać zmiany, czasami ponad półtorej minuty zawodnicy przebywali na lodzie, co przeciwnik wykorzystywał i łapał nas w naszej własnej tercji Co do bramki straconej w przewadze to po prostu jest mi wstyd. Już nie mogę ludziom w oczy patrzeć. Nie pamiętam w swojej karierze czy to zawodniczej czy trenerskiej żeby w trzech meczach we własnej hali, tracić pięć goli w przewadze. Już sam nie wiem co robić, no kogo stawać.

Marek Ziętara, Ciarko STS Sanok:

- Pierwsza tercja wyrównana. W drugiej szybka odpowiedź na gola Podhala i potem dwie kolejne szybko zdobyte bramki dały nam trochę spokoju w naszej grze. Niepotrzebnej stracony gol do szatni troszkę go zakłócił. Potem te kary łapane w tercji trzeciej mogły spowodować, że mecz mógł się nam wymknąć spod kontroli. Dobrze jednak broniliśmy osłabienia, a gol zdobyty w tym okresie, myślę że definitywnie już rozstrzygnął losy meczu. Podsumowując, w moim odczuciu wygraliśmy to spotkanie w pełni zasłużenie, będąc w tych decydujących momentach zespołem dojrzalszym.Tauron Podhale Nowy Targ - Ciarko STS Sanok 2:4
(0:0, 2:3, 0:1)
1:0 Adrian Słowakiewicz - Filip Wielkiewicz (23:04)
1:1 Sami Tamminen - Radosław Sawicki, Eemeli Piippo (24:21, 5/4)
1:2 Konrad Filipek - Bogusław Rąpała, Marcin Biały (25:54)
1:3 Marek Strzyżowski - Maciej Witan, Krystian Mocarski (37:29)
2:3 Kasper Bryniczka - Artiom Pugołowkin, Tomáš Franek (39:07)
2:4 Radosław Sawicki - Eemeli Piippo (51:59, 4/5)

Sędziowali: Paweł Breske, Patryk Pyrskała (główni) - Mateusz Kucharewicz, Dariusz Pobożniak (liniowi)
Minuty karne: 6-8
Strzały: 25-31 (11:10, 8:10, 6:11)
Widzów: ok. 700
 
Podhale: Bizub – Kolusz (2), Mrugała (2); Siuty, Neupauer, Bondaruk – Szurowski, Wsół; Pugołowkin, Bryniczka, Franek – Tomasik, Sulka; W. Bochnak, Słowakiewicz, Wielkiewicz - Kamieniecki; F. Kapica, Majoch (2), Saroka.
Trener: Andriej Gusow.  

Sanok: Spěšný – Olearczyk (2), Jekunen; Henttonen, Hämäläinen, Bukowski – Marva (4), Pavúk; Sawicki, Tamminen, Hiltunen – Biłas, Piippo; Witan, Mocarski, Strzyżowski – Florczak, Rąpała; Biały (2), Wilusz, Filipek.
Trener: Marek Ziętara