Fot. Kacper ŁosiakHokeiści Ciarko STS Sanok pokonali w niedzielny wieczór Zagłębie Sosnowiec 4:2 w ramach 25. kolejki Polskiej Hokej Ligi. Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Toni Henttonen a gola i dwie asysty zaliczył lider strzelców ligi Jakub Bukowski.

 

- To było bardzo ważne zwycięstwo dla nas. Mieliśmy sporo okazji do zdobycia bramek, ale nasz początek trzeciej tercji był świetny. Wiedzieliśmy, że to wielki mecz dla nas i mierzmy się z sąsiadem z tabeli. Mamy wielki potencjał w drużynie i dzisiaj pokazaliśmy ten wysiłek. Myślę, że przez cały mecz nasza drużyna pokazała charakter - wyjaśniał Toni Henttonen, napastnik Ciarko STS Sanok.

- Sanok był dzisiaj lepszy i zasłużenie wygrał to spotkanie. Przegraliśmy przez indywidualne błędy. Dlatego taki wynik, gdyż wszystkie cztery bramki straciliśmy po błędach. Nie zespołu a poszczególnych zawodników. To trochę boli. Mam do nich oto pretensje, nawet nie potrzebuje analizy wideo bo widziałem to w trakcie meczu. Mieliśmy jakiś zryw w trzeciej tercji, ale wynik już był trudny do odrobienia. -
tłumaczył po meczu trener Zagłębia Sosnowiec, Grzegorz Klich.

Ciarko STS Sanok - Zagłębie Sosnowiec 4:2 (2:0, 0:1, 2:1)
1:0 Toni Henttonen - Jakub Bukowski - Karol Biłas (09:11)
2:0 Jakub Bukowski - Aleksi Hämäläinen, Sami Jekunen (19:52, 5/4)
2:1 Michał Bernacki - Jewgenij Nikiforow (25:58)
3:1 Toni Henttonen - Aleksi Hämäläinen, Jakub Bukowski (40:30)
4:1 Marek Strzyżowski - Marcin Biały, Eemeli Piippo (41:40)
4:2 Tomasz Kozłowski - Aleksandr Wasiljew (56:01, 5/4)

Sędziowali: Paweł Kosidło, Mariusz Smura (główni) - Kamil Korwin, Andrzej Nenko (liniowi)
Minuty karne: 10-6
Strzały: 35-28
Widzów: 1349

Ciarko STS (2): Spěšný – Rąpała, Jekunen; Henttonen, Hämäläinen (2), Bukowski – Marva, Olearczyk; Sawicki, Tamminen, Mokszancew  – Piippo (2), Biłas; Bielec, Wilusz, Biały – Florczak, Bar; Strzyżowski, Mocarski, Filipek (4).
Trener: Marcin Ćwikła

Zagłębie Sosnowiec (2): Fiłonienko - Naróg, Syrojeżkin (2); Nikoforow, Wasiljew (2), Bernacki - Bychawski, Jaśkiewicz; Przygodzki, Rzeszutko, Dubinin - Khoperia, Mickiewicz; Sikora, Kozłowski, Lundvald - Krawczyk, Luszniak; Blanik, Nahunko, Kasprzyk
Trener: Grzegorz Klich