Hokeiści Ciarko STS-u Sanok przegrali w niedzielnym spotkaniu 30. kolejki Polskiej Hokej Ligi z KH Energą Toruń 1:3. Torunianie decydujący cios zadali na cztery minuty przed końcem spotkania za sprawą Vadima Vasjonkina.

 

 

Po meczu powiedzieli:

Marcin Ćwikła (trener Ciarko STS Sanok):
- Może jakby udało się nam dołożyć gola w przewadze 5 na 3, to mecz inaczej by się ułożył. Mieliśmy tam ze dwie szanse na gola, lecz za mało ich wykreowaliśmy. W sytuacji 5 na 5, też ciężko było te okazje wytworzyć. Toruń to dobra, szybka drużyna. W szczególności w przejściu z gry defensywnej do ataku. Chcielibyśmy przyzwyczaić kibiców do zwycięstw, ale życie często to wszystko weryfikuje.

Jussi Tupamäki (trener KH Energi Toruń): - Było to dobre wyjazdowe spotkanie w naszym wykonaniu. Ciężka walka przez całe spotkanie. Trudno powiedzieć o decydującym momencie spotkania, lecz na pewno obronienie osłabienia 3 na 5 było dla nas bardzo ważne. Nasz czwarty atak zagrał dobry mecz i zdobył ważnego gola na 1:1, trzeba ich za to pochwalić.

Ciarko STS Sanok - KH Energa Toruń 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
1:0 - Krystian Mocarski - Maciej Bielec, Sami Jekunen (14:22),
1:1 - Aleksandr Szkrabow - Michał Kalinowski, Dominik Olszewski (28:09),
1:2 - Vadim Vasjonkin - Robert Arrak, Lauri Huhdanpää (56:00),
1:3 - Robert Arrak - Michał Kalinowski (58:36).

Sędziowali: Paweł Breske, Marcin Polak (główni) - Kamil Korwin, Andrzej Nenko (liniowi).
Minuty karne: 10-8.
Strzały: 27-31.
Widzów: 1600.

Sanok: Spěšný - Rąpała (6), Jekunen; Henttonen, Hämäläinen, Bukowski (2) - Marva, Olearczyk; Sawicki, Tamminen, Mokszancew - Piippo, Bar; Strzyżowski (2), Wilusz, Biały - Wróbel, Łyko; Bielec, Mocarski, Filipek.
Trener: Marcin Ćwikła

Toruń: Mölder - Jaworski, Szkrabow (4); Kogut (2), K. Kalinowski, Szabanow - Szkodienko, Zieliński; Vasjonkin (2), Arrak, Huhdanpää - Kozłow, Rodionow; Limma, Korczocha, Syty - Skólmowski; Olszewski, Rożkow, Kalinowski oraz Zając.
Trene: Jussi Tupamäki