Nowym trenerem Ciarko STS Sanok oficjalnie został Miika Elomo. Fiński szkoleniowiec związał się umową obowiązującą na sezon 2022/2023.

 
    – Cieszymy się, że udało nam się porozumieć z nowym trenerem, który ma podobną wizję budowania drużyny. Związaliśmy się umową również na przyszły sezon, gdyż chcemy kontynuować to, co sobie zaplanowaliśmy – wyjaśnia Michał Radwański, prezes STS-u.

44-letni Elomo przez cztery sezony prowadził TUTO Hockey (2015-2019), a następnie pracował w norweskim Storhamar. Przez ostatnie lata pracował też w fińskiej reprezentacji do lat 20.

Karierę trenerską rozpoczynał od pracy asystenta w TPS, występującym na co dzień w Liidze. W sezonie 2014-2015 prowadził ten klub samodzielnie.
Powered by FatChilli Ads
 

W swoim dorobku szkoleniowym Elomo ma srebrny i brązowy medal ligi Mestis oraz brązowy medal Mistrzostw Świata Juniorów w 2021 roku z fińską reprezentacją młodzieżową.

Jako zawodnik występował w ataku. W sezonie 1999-2000 rozegrał dwa spotkania w NHL w barwach Washington Capitals zaliczając nawet asystę.