Tuż przed zamknięciem okienka transferowego szefostwo Ciarko STS-u Sanok zdecydowało się pozyskać jeszcze jednego obrońcę. Do ekipy z Podkarpacia dołączył Jere Karlsson, z którego zrezygnowała dziś Comarch Cracovia.


26-letni obrońca w Krakowie nie spełnił pokładanych w nim nadziei. Rozegrał 16 spotkań, w których zdobył jeden punkt za asystę. Na ławce kar spędził 4 minuty, a w klasyfikacji plus/minus wypadł na -4.

Ciarko STS będzie dla Karlssona trzecią drużyną w tym sezonie. Przed przygodą z Cracovią był też zawodnikiem francuskiego ekstraligowca Aigles de Nice, w który. Na swoim koncie zapisał jedną asystę oraz cztery minuty karne.

W swoim dorobku ma też 264 spotkania na zapleczu fińskiej Liigi, w których zdobył 7 bramek i przy 51 asystował. Na ławce kar spędził 96 minut.

To ósmy zawodnik z Finlandii w ekipie Ciarko STS-u

    – Chcieliśmy wzmocnić formację defensywną, bo w ostatnim czasie trapiły ją liczne kontuzje. Mierzymy siły na zamiary, dlatego nie ma u nas spektakularnych transferów. Nie mamy takiego budżetu jak czołowe kluby w Polsce, a przecież nie będziemy ściągać graczy na kredyt – wyjaśnił Michał Radwański, prezes Ciarko STS-u Sanok.

    – Będziemy grali na tyle, na ile stać nas zespół. Wierzymy, że chłopaki pokażą w końcówce sezonu i fazie play-off wolę walki – dodał.