23-letni defensor Eemeli Piippo został nowym zawodnikiem STS-u Sanok. Fiński zawodnik dzisiaj wieczorem wylądował w krakowskich Balicach i już w czwartek pojawi się po raz pierwszy na treningu. Sanoczanie w piątek rozegrają na wyjeździe rewanżowe spotkanie z Zagłębiem Sosnowiec.- To dla naszej drużyny ostatni dopełniający transfer w tym sezonie - wyjaśnił Marek Ziętara, trener STS Sanok. Obecnie w szerokim składzie sanockiej drużyny jest czterech obcokrajowców i 21 wychowanków.

Piippo (185 cm, 86 kg) jest wychowankiem Kärpäta Oulu, ale nigdy nie zadebiutował w seniorskiej drużynie tego klubu.

Ostatnie cztery sezony spędził na zapleczu Liigi – w Mestis. Rozegrał 121 ligowych spotkań, w których zdobył 24 punkty za 3 gole i 21 asyst. Na ławce kar spędził 70 minut, a w klasyfikacji plus/minus, z której w pierwszej kolejności powinno rozliczać się defensorów wypadł na +15.


https://www.jatkoaika.com/sites/default/files/styles/iso960/public/media/piippo_timantti_13102019_1_of_1.jpg
Fot. jatkoaika.com

 

Obecna kadra STS Sanok:

Bramkarze: Patrik Spěšný, Kacper Wojciechowski, Mateusz Buczek

Obrońcy: Bogusław Rąpała, Kamil Olearczyk, Tomasz Skokan, Hubert Demkowicz, Bartosz Florczak, Karol Biłas, Jauhienij Kamienieu, Tymoteusz Glazer, Eemeli Piippo.
 
Napastnicy: Marek Strzyżowski, Marcin Biały, Mateusz Wilusz, Maciej Bielec, Konrad Filipek, Maciej Witan, Szymon Dobosz, Damian Ginda, Szymon Fus, Łukasz Łyko, Jakub Bukowski, Eetu Elo, Jesperi Viikilä.