Miło nam poinformować, że wraz z nowym sezonem PHL nasza drużyna wystartuje pod nową nazwą i z nowym sponsorem tytularnym. Do grona sponsorów dołączyło kilka firm, w tym Marma Polskie Folie. W nadchodzącym sezonie sanoczanie wystartują pod nazwą Marma Ciarko STS Sanok.

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej 27 lipca 2022 na Arenie Sanok przez Zarząd STS oraz Burmistrza Miasta Sanoka Tomasza Matuszewskiego przedstawiono nowych i obecnych sponsorów sanockiego klubu. Niewiele brakowało do tego, aby STS nie wystartował w PHL, ponieważ po pożarze hal w firmie głównego sponsora Ciarko firma ta musiała ograniczyć sponsorowanie hokeja. Do ostatniej chwili trwały poszukiwania innych podmiotów, które mogły by wesprzeć STS w brakującej do wymaganej do uzyskania licencji kwoty.


Konferencja prasowa 27 lipca 2022

Burmistrz serdecznie podziękował za zaangażowanie i wsparcie w trudnym dla klubu momencie zarówno sponsorom, kibicom, zarządowi i wszystkim zaangażowanym w próbę ratowania sanockich seniorów. Dzięki staraniom Urzędu Miasta z Burmistrzem Tomaszem Matuszewskim na czele udało się pozyskać większą współpracę z firmą Automet Group, która jest z sanockim hokejem związana od wielu lat.

Po tym jak spaliła się hala u Ryszarda Ziarki, trzeba było pomóc i zrobić wszystko, aby ta drużyna mogła wystartować. Dlatego w tym roku jesteśmy z drużyną, można powiedzieć, z podwojoną siłą - powiedział Józef Leśniak, właściciel Automet Group

W trakcie konferencji oficjalnie podpisano umowę sponsorską pomiędzy klubem, a Automet Group.

 

Udało się również porozumieć z Panią Martą Półtorak, właścicielem firmy Marma Polskie Folie, a także galerii Millenium Hall w Rzeszowie. Burmistrz Tomasz Matuszewski wraz z zarządem klubu podczas konferencji zaprezentował nowego sponsora, a także nową nazwę, pod którą seniorska drużyna będzie występować w rozgrywkach PHL w sezonie 2022/2023.

Jesteśmy firmą o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym, ale jesteśmy na Podkarpaciu. Dlatego cieszę się, że kiedy na skutek nieszczęśliwego zdarzenia w firmie Ciarko i na skutek działań Pana Burmistrza możemy pomóc. Być może hokej stanie się kolejną dyscypliną, którą pokocham - podsumowała Marta Półtorak, właścicielka Marmy Polskie Folie i Millenium Hall.