Urodzony w Mołdawii napastnik Alexandr Pavlenco będzie przez najbliższe dni sprawdzany przez sztab szkoleniowy Marmy Ciarko STS Sanok. 23-latek był w poprzednim sezonie jednym z najskuteczniejszych zawodników ligi ukraińskiej.

 

 


Alexandr Pavlenco (187 cm, 88 kg) ma 23 lata. W hokeja uczył się grać w Rosji i legitymuje się też obywatelstwem tego kraju. Był zawodnikiem młodzieżowych zespołów CSKA Moskwa i Awtomobilista Jekaterynburg.

Kolejnym etapem jego kariery był wyjazd na Łotwę, a ostatnie dwa lata spędził w lidze ukraińskiej. Był zawodnikiem Sokiła Kijów.

W poprzednim sezonie, według danych renomowanego portalu sport.ua, zdobył 58 punktów (30 bramek + 28 asyst) w 42 meczach ligowych i pucharu, jak również Pucharu Kontynentalnego.

Warto zaznaczyć, że dane portalu eliteprospects.com za ostatni sezon nie są kompletne. Ma to związek z konfliktem w ukraińskim hokeju, który spowodował podział na dwie konkurencyjne ligi.

Pavlenco pojawił się w Sanoku w piątek rano wraz z żoną Ukrainką. Dzisiaj będzie przyglądał się z wysokości trybun nowym kolegom, którzy rozegrają w sanockiej Arenie mecz towarzyski z Tauron Podhalem Nowy Targ.

23-letni zawodnik na łamach portalu sport.eu w stanowczy sposób wypowiedział się o trwającej na Ukrainie wojnie.

– Żadna odpowiedzialna osoba nie poprze wojny. Cały czas wspieraliśmy ukraińskich hokeistów. Przez pierwsze półtora miesiąca byliśmy w stałym kontakcie. Nikt nie stracił człowieczeństwa w tym trudnym czasie – powiedział Pavlenco, który ma podwójne obywatelstwo.

Źródło: Hokej.Net