fot.: Tomasz SowaWyjątkowo dzień wcześniej rozpoczęły nam się zmagania w szóstej serii gier w Polskiej Hokej Lidze. Kolejkę ligową zainaugurowaliśmy w Sanoku, w którym hokeiści Marmy Criako STS-u Sanok pokonali Podhale Nowy Targ. Dubletem w tym spotkaniu popisali Kalle Valtola oraz Karol Biłas. Natomiast cztery asysty na swoje konto zapisał Ville Heikkinen.

 

Spotkanie fatalnie rozpoczęło się dla Dominika Salamy, który po swoim błędzie w 12. sekundzie skapitulował za sprawą Bartłomieja Neupauera, który dopełnił formalności strzałem do pustej bramki. W dalszej części pierwszej tercji stroną przeważającą byli gracze Marmy Ciarko STS-u Sanok, ale dobrze między słupkami spisywał się Kevin Lindskoug. Dopiero w 16. minucie sanoczanie zdołali doprowadzić do remisu. Gospodarze odważnie zagrali w osłabieniu i to im się opłaciło, ponieważ za strzałem Niko Ahoniemiego pognał Karol Biłas i strzałem po lodzie wpisał się na listę strzelców. 

Początek drugiej tercji pozostawiał wiele do życzenia. Jednak od 27. minuty rozpoczęły się większe emocje. Aleksnadr Pawłenko wyprowadził gospodarzy na pierwsze w tym spotkaniu prowadzenie. Radość sanoczan nie trwała długo, bo w 30. minucie Alex Maunula zdobył drugiego gola dla Podhala Nowy Targ. Kalle Valtola w 34. minucie zdecydował się na indywidualną akcję, którą sfinalizował uderzeniem w samo okienko bramki nie pozostawił żadnych szans bramkarzowi "Szarotek" i ponownie gospodarze wyszli na prowadzenie. Przed końcem drugiej części gry Valtola wpisał się po raz drugi na listę strzelców finalizując grę w przewadze swojej drużyny.

Sanoczanie trzecią tercję rozpoczęli od trafienia. W 43. minucie strzałem z dystansu popisał się Biłas, który również ustrzelił dublet w starciu z nowotarżanami. Przyjezdni nie składali broni i w 45. minucie Patrik Frič wykorzystał błąd rywala i zdobył trzeciego gola dla "Szarotek". W 56. minucie w przewadze pięciu na trzech gola zdobył Sami Tamminen. Formalności w 60. minucie dopełnił Niko Ahoniemi.

Marma Ciarko STS Sanok - Tauron KH Podhale Nowy Targ 7:3 (1:1, 3:1, 3:1)
0:1 Bartłomiej Neupauer - Tomáš Jelínek, Lukáš Hvila (00:12)
1:1 Karol Biłas - Niko Ahoniemi (16:47, 4/5)
2:1 Aleksandr Pawlenko - Ville Heikkinen (27:46)
2:2 Alex Maunula (29:11, 4/4)
3:2 Kalle Valtola (33:49)
4:2 Kalle Valtola - Ville Heikkinen, Niko Ahoniemi (38:31, 5/4)
5:2 Karol Biłas - Ville Heikkinen, Sami Tamminen (43:21)
5:3 Patrik Frič - Martin Przygodzki (45:50)
6:3 Sami Tamminen - Ville Heikkinen, Kalle Valtola (55:43, 5/3)
7:3 Niko Ahoniemi - Timi Lahtinen (59:58)

Sędziowali: Paweł Kosidło (główny), Mateusz Krzywda (główny), Dariusz Pobożniak (liniowy), Michał Żak (liniowy)
Minuty karne: 8-14
Strzały: 26-16
Widzów: 1500

STS Sanok: D. Salama - J. Karlsson, K. Valtola, S. Harila (2), T. Lahtinen (2), N. Ahoniemi - K. Biłas, W. Łysenko, V. Heikkinen, S. Tamminen, A. Pawlenko (2) - B. Florczak (2), J. Höglund, K. Mocarski, J. Mäkelä, K. Filipek - M. Wróbel, B. Rąpała, S. Dobosz, F. Sienkiewicz, L. Miccoli.
Trener: Miika Elomo

Podhale (2): K. Lindskoug - R. Mrugała (2), T. Jelínek, L. Hvila (2), B. Neupauer (2), F. Wielkiewicz (2) - O. Ałeksandrow, E. Moksunen, M. Przygodzki, R. Svitana, P. Frič - L. Zorko, D. Tomasik, F. Kapica, O. Worona, A. Słowakiewicz - P. Wsół, W. Bochnak, A. Maunula, J. Worwa, Ł. Kamiński.
Trener: Juraj Faith, Marcel Skokan

Zobacz galerię zdjęć