fot.: Tomasz SowaW 9. kolejce Polskiej Hokej Ligi hokeiści Marmy Ciarko STS Sanok przegrali z JKH GKS Jastrzębie 1:2. Sanoczanie nie mieli pomysłu na dobrze grających w defensywie jastrzębian i przegrali trzeci mecz z rzędu.

Nie było zbyt wiele emocji w niedzielnym spotkaniu hokeistów z Sanoka i Jastrzębia-Zdroju. Spotkanie nie było rozgrywane na wysokich obrotach i mało było sytuacji bramkowych a szczególnie ze strony gospodarzy.

Już w 3. minucie na prowadzenie wyszli goście gdy po wygranym wznowieniu przez Raivo Freidenfeldsa nieobstawiony Mark Kaleinikovas huknął skutecznie na bramkę Dominika Salamy. W następnych minutach nie było zbyt dużo klarownych sytuacji, sporo strzałów było sygnalizowanych z którymi nie mieli problemów bramkarze.

Sanoczanie drugą tercję rozpoczęli od przewagi, lecz nie zdołali nawet oddać strzału a gra jastrzębian blisko rywala przynosiły skutki przez cały mecz. Jastrzębianie czyhali na dogodne sytuacje i błęd przeciwnika. Taki się przydarzył w 24. minucie, ale Antons Sinegubovs nie wykorzystał sytuacji "oko w oko" z Salamą. W 33. minucie drugiego gola w tym meczu zdobył Kaleinikovas, który umieścił gumę pod poprzeczką. Gospodarze nie mieli pomysłu na stworzenie dogodnej sytuacji aż do 40. minuty gdy strzał spod bandy Władysława Łysenko, na gola zamienił będący tuż przed Balizsa sanoczanin Konrad Filipek.

W trzeciej tercji gra była szarpana, nie udało się gospodarzom doprowadzić do wyrównania. A goście zmarnowali kilka sytuacji do podwyższenia wyniku gdy Patryk Pelaczyk nie zdołał pokonać z bliska Salamy a Dominik Paś nie trafił do pustej bramki. W ostatnich sekundach powstało ogromne zamieszanie pod bramką Balizsa, sędziowie długo się naradzali a później przeprowadzili analizę wideo, lecz nie było mowy o krążku w bramce. Jastrzębianie wywieźli z Sanoka zasłużone trzy punkty.

Marma Ciarko STS Sanok - JKH GKS Jastrzębie 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
0:1 Mark Kaleinikovas - Raivo Freidenfelds (03:06)
0:2 Mark Kaleinikovas - Antons Sinegubovs (32:22)
1:2 Konrad Filipek - Władysław Łysenko, Aleksandr Pawlenko (39:49)

Sędziowali: Paweł Kosidło, Sebastian Kryś (główni) - Sławomir Szachniewicz, Michał Gerne (liniowi)
Minuty karne: 2-8
Strzały: 22-28
Widzów: 2300

STS Sanok: D. Salama - J. Karlsson, K. Valtola; S. Harila, T. Lahtinen, N. Ahoniemi - K. Biłas, W. Łysenko; V. Heikkinen, S. Tamminen, S. Dobosz - B. Florczak, J. Höglund; A. Pawlenko, J. Mäkelä, K. Filipek - B. Rąpała oraz K. Mocarski (2), F. Sienkiewicz.
Trener: Miika Elomo

JKH GKS (2): B. Bálizs - O. Viinikainen, E. Jansons; M. Urbanowicz (2), J. Mikyska, D. Paś (2) - Ē. Ševčenko, J. Kamienieu; M. Kaleinikovas, R. Freidenfelds, A. Sinegubovs - K. Górny, M. Bryk; R. Nalewajka, D. Jarosz, P. Pelaczyk (2) - M. Horzelski oraz J. Blanik, Ł. Nalewajka.
Trener: Róbert Kaláber