W niedzielny wieczór hokeiści Tauron Podhale Nowy Targ przegrali po dogrywce z Marmą Ciarko STS Sanok 2:3. Nowotarżanie po pierwszej tercji przegrywali dwoma golami, jednak z upływem czasu doprowadzili do wyrównania. Zwycięskiego gola w dogrywce dla STS-u zdobył Sami Tamminen.

To ósma z rzędu przegrana podopiecznych duetu trenerskiego Marcel Skokan – Juraj Faith. Małym pocieszeniem jest fakt, że to pierwszy domowy punkt nowotarżan w tym sezonie.

Mecz zaczął się od niewykorzystanej dwuminutowej liczebnej przewagi gospodarzy. To srodze się zemściło, bo chwile po tym jak ukarany gracz z Sanoka wrócił na taflą, przyjezdni objęli prowadzenie. Sebastian Harila bezkarnie wjechał w tercje Podhala i oddał strzał z którym Paweł Bizub sobie nie poradził. W 13 minucie było już 0:2. Bardzo nieodpowiedzialnie przed własną bramką zachował się Ondreja Vorlab, z czego skorzystał Timi Lahtinen. W 18 minucie od straty trzeciego gola, gospodarzy uchronił słupek, po strzale Ville Heikinnena.

W 27 minucie ponownie zadźwięczał słupek bramki Podhala. Tym razem trafił w niego Lahtinen. Nowotarżanie w tej części zdecydowanie częściej strzelali na sanocką bramkę i wreszcie w 32 minucie przyszły tego efekty. Tomas Jelinek w tercji gości dopadł do bezpańskiego krążka, bez namysłu. W końcówce tej części gry posypały się kary z obu stron, ale nie znalazło do przełożenie na zmianę wyniku.

W trzeciej tercji Podhale ambitnie dążyło do odrobienia strat i udało się im to w 52 minucie, za sprawą indywidualnej akcji Oleksii Worony. Wydawało się, że gospodarze są na dobrej drodze by odwrócić losy tego spotkania. 117 sekund przed końcem karę 5 minut złapał jednak Bartłomiej Neupauer i podhalanie bronić musieli się w liczebnym osłabieniu. W regulaminowym czasie gry nowotarżanie jeszcze się wybronili, ale w 49 sekundzie dogrywki do bramki Podhala trafił Sami Tamminen. W pierwszym momencie sędziowie tego trafienia nie uznali, ale po analizie video zmienili decyzję i goście mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

Tauron KH Podhale Nowy Targ - Marma Ciarko STS Sanok 2:3 (0:2, 1:0, 1:0, d. 0:1)
0:1 Sebastian Harila - Juho Mäkelä, Krystian Mocarski (04:41)
0:2 Timi Lahtinen (12:57)
1:2 Tomáš Jelínek - Alex Maunula (31:09)
2:2 Ołeksij Worona - Jakub Worwa, Dominik Szlembarski (51:28)
2:3 Sami Tamminen - Kalle Valtola, Ville Heikkinen (60:49, 4/3)

Sędziowali: Tomasz Radzik, Rafał Noworyta (główni) - Jacek Szutta, Dariusz Pobożniak (liniowi)
Minuty karne: 15-10
Strzały: 31-33
Widzów: 400

Podhale: P. Bizub - O. Volráb, P. Wsół; W. Bochnak, B. Neupauer (5), A. Maunula - L. Zorko, O. Ałeksandrow; F. Kapica, R. Svitana, M. Przygodzki - R. Mrugała (4), D. Szlembarski; Ł. Kamiński, A. Słowakiewicz, M. Soroka - T. Jelínek (2), F. Wielkiewicz (2); P. Frič, O. Worona, J. Worwa.
Trenerzy: Juraj Faith, Marcel Skokan

STS Sanok: D. Salama - J. Höglund, K. Valtola; K. Filipek, S. Tamminen (2), N. Ahoniemi (2) - B. Rąpała, W. Łysenko (2); S. Harila, J. Mäkelä (2), K. Mocarski - B. Florczak, J. Karlsson; A. Pawlenko, T. Lahtinen (2), V. Heikkinen - M. Wróbel, M. Dulęba; F. Sienkiewicz, D. Ginda, L. Miccoli.
Trener: Miika Elomo