W ostatnim spotkaniu w tym roku hokeiści Marmy Ciarko STS Sanok pokonali Zagłębie Sosnowiec 3:0 na zakończenie 32. kolejki Polskiej Hokej Ligi. Czyste konto po raz trzeci w tym sezonie zachował Dominik Salama.

 

 

Dzisiejsze spotkanie rozpoczęło się dwadzieścia minut później niż planowano gdyż nasza drużyna dotarła do Sanoka z opóźnieniem, które wynikało z panujących warunków na trasie.

Premierowa odsłona zakończyła się bezbramkowym remisem, a składnych akcji było w niej niewiele. W szczególności w wykonaniu hokeistów Zagłębia, którzy w przeciągu 20 minutach oddali trzy groźne strzały. Na początku spotkania zza linii bulika uderzył Nikita Bucenko, lecz krążek po jego próbie nie trafił w światło bramki. W 14 minucie akcję przeprowadził Andrej Dubinin jednak posłał krążek obok słupka, a chwilę wcześniej z bliska wprost w Dominika Salamę uderzył Damian Piotrowicz. Gospodarze natomiast wypracowali więcej groźnych prób jednak żadna nie przyniosła upragnionego gola. Najbliżej szczęścia był 12 minucie Ville Heikkinen, lecz po solowej kontrze uderzył wprost w Patrika Spěšnego.

W drugiej tercji sosnowiczanie dwukrotnie stanęli przed szansą otwarcia wyniku jednak będąc przed bramką Dominik Nahunko nie zdołał sięgnąć krążka po nagraniu Tomasza Kozłowskiego zaś Jakub Witecki po przejęciu „gumy” wyjechał przed bramkę i trafił wprost w Salamę. Gospodarze wynik czwartkowego spotkania otworzyli w 38 minucie meczu, gdy zamieszanie pod bramką Zagłębia wykorzystał Kalle Valtola. Wynik tercji na 10 sekund przed jej końcem ustalił Juho Mäkelä, który pięknie przekierował krążek po nagraniu Valtoli.

W ostatniej tercji Zagłębie starało się nawiązać kontakt z rywalem jednak nieskutecznie. Na półtorej minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Spěšny zjechał do boksu. Nasza drużyna nie potrafiła jednak wykorzystać przewagi jednego zawodnika, a na domiar złego po złym wyprowadzeniu krążka straciło trzeciego gola. Wynik meczu na 3:0 dla miejscowych ustalił Ville Heikkinen strzelając do pustej bramki.

Marma Ciarko STS Sanok - Zagłębie Sosnowiec 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
1:0 Kalle Valtola - Niko Ahoniemi, Elliot Lorraine (37:35)
2:0 Juho Mäkelä - Kalle Valtola, Niko Ahoniemi (39:50)
3:0 Ville Heikkinen (58:58 - do pustej bramki)

Sędziowali: Sebastian Kryś, Mateusz Niżnik (główni) - Maciej Waluszek, Mateusz Kucharewicz (liniowi)
Minuty karne: 0-6
Strzały: 30-20
Widzów: 2100

STS Sanok: D. Salama - J. Karlsson, K. Valtola; J. Lorraine, L. Miccoli, V. Heikkinen - B. Florczak, W. Łysenko; N. Ahoniemi, J. Mäkelä, E. Lorraine - J. Höglund, W. Tołstuszko; K. Filipek, K. Mocarski, S. Harila - B. Rąpała, K. Biłas; D. Ginda, S. Dobosz, F. Sienkiewicz.
Trener: Miika Elomo

Zagłębie: P. Spěšný - M. Naróg (2), M. Kotlorz; P. Kogut, T. Kozłowski, D. Nahunko - A. Khoperia, W. Andrejkiw; J. Witecki, J. Rzeszutko, D. Piotrowicz - O. Krawczyk, J. Michałowski;l A. Pawlenko, N. Bucenko (2), A. Dubinin - S. Luszniak, A. Gniewek; J. Łoza, K. Sikora, M. Bernacki (2).
Trener: Grzegorz Klich

Zobacz galerię zdjęć