Nie łatwą przeprawę mieli hokeiści Marmy Ciarko STS Sanok, którzy w 33. kolejce Polskiej Hokej Ligi pokonali Tauron Podhale Nowy Targ 3:2. Dwie bramki zdobył kapitan gospodarzy Sami Tamminen. Dla nowotarżan to już 23. porażka z rzędu w tym sezonie.

W pierwszej tercji gra toczyła się więcej w strefie obronnej gości, ale indywidualne akcje sanoczan nie przynosiły rezultatów. Na prowadzenie wyszli nowotarżanie w 9 minucie gdy składną akcję zamknął celnym strzałem Robert Mrugała. Hokeiści z Sanoka wyrównali pięć minut później gdy strzałem po lodzie Sami Tamminen pokonał Pawła Bizuba. Na lód poleciały miśki w ramach akcji Teddy Bear Toss.

Sanoczanie w końcówce tercji przycisnęli, ale najpierw Elliot Lorraine nie wykorzystał sytuacji sam na sam a kilka sekund później sędzia nie uznał gola Wsewołoda Tołstuszki, gdyż za bramkarzem w polu bramkowym przejechał Niko Ahoniemi.

W drugiej tercji ponownie grę prowadzili gospodarze, jednak dwie przewagi nie zostały wykorzystane. Dopiero w 31 minucie z najbliższej odległości do bramki trafił Elliot Lorraine, który dobił strzał Władysława Łysenki. Podhalanie nie poddawali się i pięć minut później wyrównali gdy Ołeksandr Ałeksandrow ku zaskoczeniu Dominika Salamy pokonał go strzałem spod bandy. W końcówce dwie kary złapali gospodarze, ale nowotarżanie nie potrafili wykorzystać tej okazji.

Na początku ostatniej odsłony na prowadzenie wyszli ponownie sanoczanie. Tym razem gra w przewadze została wykorzystana. Rozklepana defensywa gości i krążek z bliska wpakował Sami Tamminen.

W ostatnich dwóch minutach Podhale grało 6 na 3, jednak nie przyniosło im to zmiany rezultatu. Podwójna przewaga i ściągnięcie bramkarza nie spowodowało zbytnio dużego zagrożenia pod bramką Dominika Salamy.

Sanoczanie po słabszym meczu na swoim koncie zapisali trzy punkty, ale nie było to dobre widowisko dla oka kibica.

Marma Ciarko STS Sanok - TAURON KH Podhale Nowy Targ 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
0:1 Robert Mrugała - René Svitana, Damian Tomasik (09:26)
1:1 Sami Tamminen - Ville Heikkinen, Jere Karlsson (14:09)
2:1 Elliot Lorraine - Władysław Łysenko, Sebastian Harila (31:28)
2:2 Ołeksandr Ałeksandrow - René Svitana, Eetu Moksunen (35:26)
3:2 Sami Tamminen - Johan Lorraine, Ville Heikkinen (40:24, 5/4)

Sędziowali: Paweł Kosidło, Mateusz Krzywda (główni) - Maciej Waluszek, Jacek Szutta (liniowi)
Minuty karne: 14-8
Strzały: 33-22
Widzów: 1399

STS Sanok: D. Salama - J. Karlsson (2), K. Valtola; J. Lorraine (2), S. Tamminen, V. Heikkinen - B. Florczak; W. Łysenko, N. Ahoniemi (2), J. Mäkelä (4), E. Lorraine - J. Höglund (2), W. Tołstuszko; K. Filipek (2), K. Mocarski, S. Harila - B. Rąpała, K. Biłas; D. Ginda, L. Miccoli, F. Sienkiewicz.
Trener: Miika Elomo

Podhale: P. Bizub - D. Tomasik, R. Mrugała (2); Ł. Kamiński, B. Neupauer, A. Słowakiewicz (2) - J. Kudzin, P. Wsół; P. Frič, O. Worona, J. Worwa - E. Moksunen, O. Ałeksandrow (2); M. Przygodzki, R. Svitana, A. Maunula (2) - O. Volráb, L. Zorko; W. Bochnak, M. Soroka, J. Malasiński.
Trener: Aleksandrs Beļavskis