Hokeiści Marmy Ciarko STS-u Sanok po dobrym meczu pokonali PZU Podhale Nowy Targ 4:2. O losach spotkania w trzeciej tercji spotkania rozstrzygnął duet Konrad Filipek - Sami Tamminen. Było to pierwsze zwycięstwo sanoczan w tym sezonie.

Pierwsza tercja obfitowała w kary z obu stron. Mało było momentów, gdy na tafli był komplet zawodników. I właśnie w chwili, kiedy to nowotarżanie grali z przewagą jednego gracza, w 6. minucie gola dla nich zdobył Patryk Wronka. Za to gospodarze wykorzystać nie zdołali m.in. ponad minuty gry w piątkę przeciwko trójce górali.

W drugiej tercji to sanoczanie pierwsi cieszyli się z gola. W 30. minucie z błędu nowotarżan w środkowej strefie lodowiska skorzystał Louis Miccoli, który po kontrataku i wymianie podań z Szymonem Fusem pokonał Kevina Lindskouga. „Szarotki” szybko - bo po niespełna 3 minutach - odpowiedziały golem Dmitrija Załamaja, obsłużonego świetnym podaniem przez Damiana Kapicę. Minęło kolejnych pięć minut i znów mieliśmy remis. Mark Vittanen, przy biernej postawie defensorów Podhala miał na tyle czasu i miejsca pod bramką, by oddać precyzyjny strzał przy którym bramkarz „Szarotek” był bez szans.

33 sekundy po wznowieniu gry w tercji trzeciej to sanoczanie objęli prowadzenie. Kolejny raz gospodarze łatwo przedostali się pod bramkę Lindskouga i po podaniu Konrada Filipka, Sami Tamminen sprytnie zmienił tor lotu krążka. Ten sam duet w 49. minucie wypracował dla sanoczan gola numer 4, z taką tylko różnicą, że teraz to Tamminen podawał, a do bramki Podhala trafił Filipek

W kolejnych fragmentach nowotarżanie już nie potrafili zmienić oblicza tego spotkania i czwarta porażka w piątym meczu tego sezonu stała się faktem. Sanoczanie sięgnęli po pierwsze zwycięstwo.

Marma Ciarko STS Sanok - PZU Podhale Nowy Targ 4:2 (0:1, 2:1, 2:0)
0:1 Patryk Wronka - Alexander Szczechura, Dmitrij Załamaj (05:26, 5/4),
1:1 Louis Miccoli - Szymon Fus, Alexander Monteleone (29:09),
1:2 Dmitrij Załamaj - Damian Kapica, Patryk Wronka (31:55),
2:2 Mark Viitanen - Christian Lindberg (36:02),
3:2 Sami Tamminen - Konrad Filipek, Mark Viitanen (40:45),
4:2 Konrad Filipek - Sami Tamminen, Mark Viitanen (48:45).

Sędziowali: Krzysztof Kozłowski, Paweł Breske (główni) - Wojciech Czech, Eryk Sztwiertnia (liniowi).
Minuty karne: 8-10.
Strzały: 31-28.
Widzów: 1400.

STS Sanok: K. Tamminen - C. MacEachern, C. Lindberg; M. Viitanen, S. Tamminen, S. Kivinen - A. Monteleone, A. Alho (2); K. Bukowski, J. Ceder, A. Luusuaniemi - B. Florczak, D. Musioł; F. Sienkiewicz, L. Miccoli (2), K. Filipek (4) - J. Najsarek, Niemczyk; S. Dobosz, O. Rybnikár, S. Fus.
Trener: Elmo Aittola

Podhale: K. Lindskoug (4) - D. Tomasik, R. Mrugała; D. Kapica, J. Lorraine, P. Wronka - D. Załamaj (2), J. Kudzin; A. Szczechura, M. Cichy, A. Themár - M. Horzelski, A. Słowakiewicz; W. Bochnak, B. Neupauer (2), F. Wielkiewicz (2) - J. Michalski; Ł. Kamiński, M. Soroka, J. Worwa.
Trener: Rafał Sroka