W meczu bez większej historii w ramach 12. kolejki TAURON Hokej Ligi trzy punkty zdobyli hokeiści KH Energi Toruń. Gospodarze pewnie wygrali 3:1, ale gra z obu stron była bardzo chaotyczna. Zawodnicy Marmy Ciarko STS Sanok bardzo rzadko atakowali bramkę Markusa Ekholma Roséna.

W pierwszej tercji kibice zgromadzeni na Tor-Torze nie zobaczyli zbyt wielu okazji do zdobycia bramki. Obie strony grały chaotycznie i niedokładnie. Dopiero w 14. minucie - po tym jak błąd popełnił Kristian Tamminen a Connor MacEachern biernie przyglądał się - padła pierwsza bramka dla gospodarzy. Krążek spod bandy wrzucił Eryk Schefer, gumę wypuścił sanocki bramkarz, a z bliska trafił niepilnowany Dienis Fjodorovs.

W drugiej tercji więcej ponownie z gry mieli gospodarze, sanoczanie niewiele atakowali i głównie się bronili. Druga bramka padła po kolejnym zamieszaniu pod bramką Kristiana Tamminena. Krążek dobił z bliska Daņiła Larionovs.

Ostatnia odsłona nie przyniosła zbyt dużo emocji. Najpierw torunianie mieli problemy ze stworzeniem dokładnych akcji pod bramką rywala, grając trzykrotnie w liczebnej przewadze. Dopiero w 52. minucie w równowadze po wygranym buliku huknął w okienko Patryk Kogut. Sanoczanie szybko odpowiedzieli golem za sprawą Marka Viitanena, byłego gracza torunian. Estończyk z bliska dobił gumę i uzyskał jak się później okazała honorowe trafienie dla swojej drużyny.

W końcówce gospodarze mieli ponownie przewagę, ale nic z tego nie wyszło. W sumie aż sześć razy mieli okazję gry w tym elemencie, ale nie zdołali jej wykorzystać. Co ciekawe sami ani razu nie powędrowali na ławkę kary, gdyż sanoczanie mało atakowali.

KH Energa Toruń - Marma Ciarko STS Sanok 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
1:0 Dienis Fjodorovs - Eryk Schafer, Mateusz Zieliński (14:06)
2:0 Daņiła Larionovs - Dienis Fjodorovs, Riku Tiainen (24:11)
3:0 Patryk Kogut - Adam Paulíny (51:32)
3:1 Mark Viitanen - Sami Tamminen, Christian Lindberg (53:32)

Sędziowali: Paweł Breske(główny), Marcin Polak(główny), Michał Żak (liniowy), Michał Kret (liniowy)
Minuty karne: 0-12
Strzały: 36-22
Widzów: 1068

KH Toruń: M. Ekholm Rosén - A. Johansson, E. Schafer, M. Djumić, M. Syty, R. Baszyrow - C. Behm, M. Zieliński, D. Larionovs, R. Tiainen - A. Jaworski, O. Kurnicki, K. Jaakola, S. Maćkowski, M. Kalinowski - O. Bajwenko, A. Paulíny, J. Prokurat, P. Kogut
Trener: Juha Nurminen.

STS Sanok: K. Tamminen - C. MacEachern, C. Lindberg, M. Viitanen (2), S. Tamminen, K. Filipek (2) - A. Binner, J. Burzík, L. Miccoli, J. Ceder (2), L. Huhdanpää - J. Najsarek, D. Musioł, S. Kivinen (4), K. Bukowski, S. Dobosz - O. Rybnikár, F. Sienkiewicz, D. Ginda (2), S. Fus.
Trener: Elmo Aittola.