Fatalną skuteczność w tym sezonie prezentują hokeiści Marmy Ciarko STS Sanok, którzy w kolejnym meczu zdobyli tylko jednego gola. W 23. kolejce TAURON Hokej Ligi sanoczanie przegrali z PZU Podhalem Nowy Targ 1:4.

Na przeszkodzie w odniesieniu zwycięstwa „Szarotkom” nie stanęły nawet duże problemy kadrowe. Wedle informacji udzielonych przez władze PZU Podhala, kontuzje uniemożliwiły występ w tym meczu Phillowi Kissowi, Andrejowi Themárowii Jegorowi Kudzinowi. Zabrakło też już Kevina Lindskouga i Mico Luoto, z których usług zrezygnowano.

Po pierwszej tercji Podhale miało już dwubramkową zaliczkę. W 8. minucie Filip Wielkiewicz skorzystał z błędu bramkarza gospodarzy i z bliska skierował krążek do bramki. Z kolei w 18. minucie Tomasz Szczerba sam sobie wypracował pozycję strzelecką i oddał skuteczny strzał.

W drugiej tercji coraz śmielej poczynać sobie zaczęli sanoczanie i efektem tego było trafienie kontaktowe, autorstwa Marcusa Kallionkieli. Potem to Podhale miało kilka dobrych okazji bramkowych, ale sposobu na Dominika Salamę w tej odsłonie nowotarżanie nie znaleźli.

Salama między słupkami bramki Sanoka świetnie spisywał się także w trzeciej tercji podobnie jak jego vis-à-vis w barwach Podhala - Paweł Bizub. Stąd długo na gola w tej odsłonie się nie zapowiadało. Wreszcie w 58. minucie nowotarżanie skorzystali z gry w liczebnej przewadze i bramkę nr 3 zdobył dla nich Bartłomiej Neupauer, który zmienił tor lotu krążka po strzale Dmitrija Załamaja. Na 20 sekund przed końcem wygraną Podhala przypieczętował strzałem do pustej bramki Wielkiewicz.

Sanoczanie po raz ósmy w tym sezonie zdobyli tylko jedną bramkę w spotkaniu ligowym. Tylko raz udało się z taką zaliczką wygrać mecz. Liczby nie mają litości również podczas gry w przewadze. Hokeiści z Sanoka zdobyli zaledwie pięć goli, co przekłada się na 7-procentowąskutecznośćgry w power playu i zajmują ostatnie miejsce pod tym względem w lidze. Natomiast hokeiści z Nowego Targu mogą się pochwalić 24 golami i są liderami w tej klasyfikacji.

Marma Ciarko STS Sanok - PZU Podhale Nowy Targ 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)
0:1 Filip Wielkiewicz - Johan Lorraine (07:35)
0:2 Tomasz Szczerba - Filip Wielkiewicz, Dmitrij Załamaj (17:14)
1:2 Marcus Kallionkieli - Johan Ceder, Karol Biłas (28:37)
1:3 Bartłomiej Neupauer - Dmitrij Załamaj, Patryk Wronka (57:06, 5/4)
1:4 Filip Wielkiewicz - Michael Cichy (59:40 - do pustej bramki)

Sędziowali: Mateusz Krzywda (główny), Patryk Pyrskała (główny), Eryk Sztwiertnia (liniowy), Wojciech Czech (liniowy)
Minuty karne: 10-10
Strzały: 31-26
Widzów: 700

STS Sanok: D. Salama - C. MacEachern, J. Burzík, L. Huhdanpää, S. Tamminen, M. Viitanen - A. Binner (2), C. Lindberg, M. Kallionkieli (4), J. Ceder (2), K. Bukowski - D. Musioł, K. Biłas, K. Filipek, M. Strzyżowski, S. Dobosz - B. Florczak, D. Ginda, M. Karnas, O. Rybnikár (2), M. Dulęba.
Trener: Elmo Aittola

Podhale: P. Bizub - F. Pangiełow-Jułdaszew, D. Tomasik, J. Worwa, P. Wronka, B. Neupauer - A. Słowakiewicz (2), M. Horzelski, A. Szczechura, M. Cichy (2), Ł. Kamiński - D. Szlembarski, D. Załamaj (2), F. Wielkiewicz, J. Lorraine (2), T. Szczerba - W. Bochnak, K. Jarczyk, M. Soroka, T. Paranica.
Trener: Sami Hirvonen