Aż 15 bramek padło w piątkowym spotkaniu Marmy Ciarko STS Sanok z JKH GKS Jastrzębie w ramach 28. kolejki TAURON Hokej Ligi. Jastrzębianie pokonali słabo grających w defensywie sanoczan aż 10:5. Po siedem punktów w klasyfikacji kanadyjskiej zapisał na swoim koncie Jakub Ižacký i Rastislav Špirko.

Bohaterem piątkowego starcia w sanockiej Arenie został Jakub Ižacký, który zdobył trzy bramki i przy czterech asystował też kolegom.

Pierwszego gola zobaczyliśmy w 8 minucie, gdy Dominik Jarosz skutecznie zamknął akcję Ižackiego. Sanoczanie szybko wyrównali gdy Alexis Binner przebił Macieja Miarkę i krążek znalazł drogę pomiędzy parkanami bramkarza. Na lód posypały się miśki z okazji akcji Teddy Bear Toss.

Sanoczanie na prowadzenie wyszli w 16. minucie gdy dobre zagranie Marcina Dulęby wykorzystał Marek Strzyżowski, który idealnie przymierzył. Jastrzębianie wyrównali gdy po dość spornych sytuacjach na ławkę kar trafił Louis Miccoli i Johan Ceder. Sanoczanie mieli sporo pretensji, ale sędziowie zdania nie zmienili a Szwed dwie minuty otrzymał gdy po wznowieniu spadł z rywalem i zagrał krążek ręką za co jest według przepisów kara. Jastrzębianie wykorzystali tą przewagę gdy w zamieszaniu pod bramką trafił pod poprzeczkę Filip Starzyński. Jednak chwilę wcześniej sanoczanie mogli wyjść na dwubramkowe prowadzenie, lecz Lauri Huhdanpää nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Maciejem Miarką.

W drugiej tercji ponownie zgromadzeni kibice zobaczyli grad bramek. Najpierw Maciej Urbanowicz wyprowadził jastrzębian na ponowne prowadzenie. Ale nieco ponad minutę później odpowiedział Filip Sienkiewicz, którego wypatrzył Karol Biłas. Sanoczanie jednak fatalnie zagrali w obronie a Dominik Salama nie miał najlepszego dnia bo przepuszczał strzały, które zazwyczaj padają jego łupem. W ciągu 48 sekund jastrzębianie zdobyli dwa gole. Najpierw Szymon Kiełbicki wykorzystał błąd Dawida Musioła a następnie Jakub Ižacký dał dwubramkowe prowadzenie swojemu zespołowi. Zespół jeszcze poderwał Marek Strzyżowski, który z ostrego kąta pokonał Miarkę, ale już 11 sekund później Jakub Ižacký zaskoczył Salamę. Fiński golkiper zjechał po tym golu do boksu i na jego miejsce wjechał Filip Świderski.

Trzecia odsłona to już radosny hokej pełną parą i festiwal błędów sanockiej defensywy. Jastrzębianie zdobyli aż cztery gole i dobili do 10 strzelonych goli. Kolejne gole zdobywali Viinikainen, Ižacký, Rajamäki z rzutu karnego oraz Špirko. Na otarcie łez tuż przed końcem piątego gola zdobył Konrad Filipek. To pierwszy raz gdy sanoczanie zdobyli pięć bramek w jednym meczu w tym sezonie.

Marma Ciarko STS Sanok - JKH GKS Jastrzębie 5:10 (2:2, 2:4, 1:4)
0:1 Dominik Jarosz - Jakub Ižacký, Rastislav Špirko (07:59)
1:1 Alexis Binner - Johan Ceder, Christian Lindberg (10:22)
2:1 Marek Strzyżowski - Marcin Dulęba, Alexis Binner (15:52, 4/5)
2:2 Filip Starzyński - Jakub Ižacký, Rastislav Špirko (18:23, 5/3)
2:3 Maciej Urbanowicz - Filip Starzyński, Dominik Paś (25:58)
3:3 Filip Sienkiewicz - Karol Biłas, Szymon Fus (27:06)
3:4 Szymon Kiełbicki - Tuukka Rajamäki (27:54)
3:5 Jakub Ižacký - Rastislav Špirko, Jake Hamilton (28:17)
4:5 Marek Strzyżowski - Konrad Filipek, Conor MacEachern (34:09)
4:6 Jakub Ižacký - Rastislav Špirko, Dominik Jarosz (34:20)
4:7 Olli-Petteri Viinikainen - Jakub Ižacký, Rastislav Špirko (44:14)
4:8 Jakub Ižacký - Kamil Górny, Rastislav Špirko (46:43, 5/3)
4:9 Tuukka Rajamäki (50:08, Karny)
4:10 Rastislav Špirko - Jakub Ižacký, Dominik Jarosz (55:44)
5:10 Konrad Filipek - Conor MacEachern, Marcin Dulęba (59:48)

Sędziowali: Bartosz Kaczmarek (główny), Krzysztof Kozłowski (główny), Dariusz Pobożniak (liniowy), Mateusz Kucharewicz (liniowy)
Minuty karne: 14-12
Strzały: 22-48
Widzów: 1000

STS Sanok: D. Salama ( F. Świderski (2)) - A. Binner, C. Lindberg, L. Huhdanpää, J. Ceder (2), M. Kallionkieli - C. MacEachern (4), D. Musioł, K. Filipek (4), M. Strzyżowski, M. Dulęba - B. Florczak, K. Biłas, F. Sienkiewicz, L. Miccoli (2), S. Fus - K. Niemczyk.
Trener: Elmo Aittola

JKH GKS: M. Miarka - A. Kostek, P. Wajda, M. Urbanowicz, F. Starzyński (4), D. Paś - K. Górny, J. Martiška, J. Ižacký (2), D. Jarosz, R. Špirko - O. Viinikainen, E. Bagin (2), S. Kiełbicki, R. Arrak (2), T. Rajamäki - J. Hamilton, M. Zając, P. Pelaczyk (2), Ł. Nalewajka, R. Nalewajka.
Trener: Róbert Kaláber