Klub Ciarko STS Sanok szybko zareagował na kontuzje Eetu Elo. Już dzisiaj w krakowskich Balicach wylądował fiński napastnik Riku Sihvonen. 22-letni zawodnik może zadebiutować już w niedzielnym spotkaniu przeciwko GKH Stoczniowiec Gdańsk.

 


- Dłuższa kontuzja naszego napastnika spowodowała, że zdecydowaliśmy się na ściągnięcie dodatkowego zawodnika. Liczę, że szybko wkomponuje się w nasz młody zespół. Na ten moment zastąpi Eetu Elo w drugiej piątce a potem zobaczymy jaka będzie optymalna opcja ustawienia naszych formacji po powrocie kontuzjowanego napastnika - powiedział Marek Ziętara, trener Ciarko STS Sanok.

22-letni napastnik ma 191 cm wzrostu i waży 85 kg. Jest skrzydłowym napastnikiem o prawym uchwycie kija.

Sihvonen to reprezentant wszystkich szczebli juniorskich reprezentacji Finlandii, w których rozegrał 48 spotkań. Jest wychowankiem klubu JYP Jyväskylä w którym zadebiutował w Liiga najwyższej klasie rozgrywkowej w swoim kraju. Szlify zbierał głównie w lidze Mestis czyli zapleczu Liiga. Rozegrał tam 134 spotkania zdobywając 31 bramek i przy 38 asystując. W ostatnim sezonie był drugim najlepiej punktującym zawodnikiem w zespole Hermes (15 bramek, 19 asyst).

- Zawodnik został już zgłoszony i zatwierdzony do gry przez IIHF. Będzie w naszym zespole występował z numerem 13 - powiedział prezes Michał Radwański.

https://data.kosila.fi/kp24/2020/03/11/800_800/2173616.jpg

 

 

Tak bramki zdobywa nowy napastnik Ciarko STS Sanok