Hokeiści Ciarko STS Sanok w wyjazdowym spotkaniu zwyciężyli 2:1 z Zagłębiem Sosnowiec. Dla sanoczan było to bardzo ważne zwycięstwo z sąsiadem z tabeli powiększając przewagę nad piątkowym rywalem do dziewięciu punktów.

Po meczu powiedzieli:

Grzegorz Klich (trener Zagłębia): Oddajemy blisko 40 strzałów, a zdobywamy tylko jedną bramkę. Niech to będzie komentarz do tego spotkania. Mamy szanse ale ich nie wykorzystujemy. Przegrywamy mecz, w którym nie byliśmy gorsi od przeciwnika.

Marek Ziętara (trener Ciarko STS): To był mecz walki, było widać że dla obu ekip był on bardzo ważny, emocji nie zabrakło do ostatniego gwizdka. Pierwsza tercja to gra szarpana przez sporą ilość kar, ciężko było wejść dobrze w mecz. W drugiej tercji graliśmy bardzo dobrze, przejęliśmy inicjatywę w tym spotkaniu, zagraliśmy tak jak zakładaliśmy przed meczem. Trzecia to znowu gra szarpana, dużo kar dla nas a nie ze wszystkimi się zgadzam. Duży sukces drużyny bo bardzo dobrze broniliśmy w osłabieniach. Bardzo ważny aspekt tego meczu, że udało nas się te sytuacje obronić. Na pewno Patrik Spěšný rozegrał bardzo dobry mecz, pomógł nam wygrać szczególnie w trzeciej tercji. Bardzo ważna wygrana, teraz udamy się na zasłużony odpoczynek, chłopaki dostaną kilka dni wolnego na regenerację.

Zagłębie Sosnowiec - Ciarko STS Sanok 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
1:0 Andrej Dubinin - Eduard Kaščak, Jewgienij Nikiforow (07:57)
1:1 Marek Strzyżowski - Maciej Witan, Bogusław Rąpała (26:10)
1:2 Jesperi Viikilä - Riku Sihvonen (47:12)

Sędziowali: Wojciech Wrycza, Przemysław Gabryszak (główni) - Michał Gerne, Grzegorz Cudek (liniowi)
Minuty karne: 6-18
Strzały: 36-28
Widzów: Bez udziału publiczności

Zagłębie: Porter (Czernik n/g) – Jākobsons, Syrojeżkin; Nikiforow, Dubinin, Baszyrow – Kaščak, Naróg; Nahunko, Kozłowski, Bernacki – Khoperia, Domogała; Smal, Rutkowski, Sikora – Luszniak, Blanik; Stojek, Kulas, Piotrowski.
Trener: Grzegorz Klich.

Ciarko STS: Spěšný (Wojciechowski n/g) - Olearczyk, Rąpała; Strzyżowski, Witan, Bukowski - Kamienieu, Piippo; Elo, Viikilä, Sihvonen - Demkowicz, Biłas; Bielec, Wilusz, Biały - Skokan, Glazer; Dobosz, Ginda, Filipek.
Trener: Marek Ziętara.