Hokeiści Ciarko STS Sanok pokonali 10:0 w meczu towarzyskim reprezentację Polski do lat 18. Pięć bramek zdobył fiński napastnik Eetu Elo a dwie z nich w osłabieniu.

 
Po meczu powiedzieli:

Marek Ziętara (trener Ciarko STS): Potrzebowaliśmy w przerwie na kadrę jakiś sparing rozegrać a że młodzieżówka ma w Sanoku zgrupowanie to porozumieliśmy się aby taki mecz rozegrać. Wiadomo, że nasza przewaga była duża a wynik wysoki ale są dwie obopólne korzyści. My w lidze gramy głównie bez krążka i więcej gramy w obronie a w takim meczu my przejęliśmy inicjatywę, grać więcej na krążku i w ofensywie. Też potrzebujemy czasem takich meczów, żeby ten aspekt był nas nas korzystny. A dla osiemnastki gra z mocnym przeciwnikiem to też przynosi zawsze jakąś korzyść.
 
Łukasz Sokół (trener Polski U18): Wynik wysoki, ale do 10 minuty dobrze się prezentowaliśmy. Jednak przeciwnik, który jest starszy z obcokrajowcami w składzie, ma kontakt z Ekstraligą także różnica poziomów była duża. Do pewnego momentu była ta dyscyplina taktyczna, później się to posypało i różnica poziomów która jest spora się uwidoczniła. Jak graliśmy w przewadze, to te nastawienie defensywne gdzieś się poluzowało i od razu sięto przełożyło na stratę goli. Zabrakło tego doświadczenia, czytania gry kiedy się traci krążek to ta trójka która tworzy tzw parasol musi grać typowo defensywnie. Tego brakuje, to było widać we wcześniejszych meczach i to się powtarza. Są braki z wcześniejszych lat i na tym trzeba pracować. Gra bez krążka napastników oraz obrońców.
 
Ciarko STS Sanok - Polska U18 10:0 (1:0, 3:0, 6:0)
1:0 Eetu Elo - Jesperi Viikilä (14:41, 4/5)
2:0 Kamil Olearczyk - Marek Strzyżowski (31:21)
3:0 Eetu Elo - Jakub Najsarek, Jesperi Viikilä (31:45)
4:0 Riku Sihvonen - Eetu Elo, Jesperi Viikilä (34:10)
5:0 Eetu Elo - Jakub Najsarek, Eemeli Piippo (40:22)
6:0 Marcin Biały - Tomasz Skokan (41:47, 5/4)
7:0 Eetu Elo - Jesperi Viikilä (43:07, 4/5)
8:0 Eetu Elo - Jesperi Viikilä, Riku Sihvonen (46:40)
9:0 Jakub Bukowski - Konrad Filipek, Hubert Demkowicz (50:29)
10:0 Jakub Bukowski - Konrad Filipek, Marek Strzyżowski (59:59, 5/4)

Sędziowali: Mirosław Cybuch - Wojciech Czech, Michał Żak
Minuty karne: 8-18 (w tym 10 minut za rzucenie na bandę dla Patryka Kusaka)

Ciarko STS: Spěšný (20:00 Wojciechowski) - Olearczyk, Rąpała; Filipek, Strzyżowski, Bukowski - Najsarek, Piippo; Elo, Viikilä, Sihvonen - Demkowicz, Skokan; Bielec, Wilusz, Biały - Ginda, Fus, Łyko.
Trener: Marek Ziętara.

Polska U18: Szczepkowski (Grobalkiewicz) - Szlembarski, Kurnicki; Ślusarczyk, Wawrzkiewicz, Krzysztof Macias - Stępień, Kacper Maciaś; Wybiral, Maćkowski, Gromadzki - Wilk, Nowak; Kolat, Michał Kusak, Patryk Kusak - Dulęba, Schafer; Karasiński, Gurzyński, Kuciszewski.
Trener: Łukasz Sokół