Dwóch fińskich napastników podpisało kontrakty z STS Sanok. 24-letni skrzydłowy Eetu Elo oraz o rok starszy środkowy Jesperi Viikilä w poniedziałek rozpoczną przygotowania pod okiem Marka Ziętary.

 

24-letni Eetu Elo występował dotychczas wyłącznie w swojej ojczyźnie. W swoim dorobku ma 173 mecze w Mestis, w których zdobył 111 punktów za 52 bramki i 59 asyst.

Jego mocnymi stronami są dynamika i dobra jazda na łyżwach. Potrafi też zdobywać bramki.

– To naturalny strzelec z dobrym strzałem, ma zmysł do tworzenia okazji strzeleckich dla siebie i innych – tak jego grę przed transferem do TUTO Hockey charakteryzował Elmo Aittola, dyrektor sportowy tego klubu.

Elo (175 cm, 79 kg) w barwach TUTO spędził ostatnie dwa sezony. W 75 spotkaniach fazy zasadniczej strzelił 17 bramek i zanotował 23 kluczowe zagrania.

 

Eetu Elo

 

Drugim wzmocnieniem sanoczan jest Jesperi Viikilä. 25-letni środkowy może pochwalić się 126 meczami na zapleczu fińskiej Liigi. Zdobył w nich 26 punktów (8 G + 18 A), ale warto zaznaczyć, że grał w niższych formacjach. Poprzedni sezon rozegrał w Hokki. W 32 konfrontacjach zdobył 10 „oczek”. Zajął dziewiąte miejsce w wewnątrzklubowej klasyfikacji kanadyjskiej, choć jego koledzy rozegrali o nawet 18 spotkań więcej. Rok wcześniej okazał się królem asyst na trzecim poziomie rozgrywkowym. W 33 meczach zdobył ich aż 46.

Jesperi Viikilä

 

Obaj zawodnicy pojawią w niedzielę pojawią się w Sanoku, a pierwszy trening z nowymi kolegami odbędą w poniedziałek.

Obecna kadra STS Sanok:

  • Bramkarze: Patrik Spěšný, Kacper Wojciechowski
  • Obrońcy: Bogusław Rąpała, Kamil Olearczyk, Tomasz Skokan, Hubert Demkowicz, Bartosz Florczak, Karol Biłas, Jauhienij Kamienieu, Tymoteusz Glazer.
  • Napastnicy: Marcin Biały, Mateusz Wilusz, Konrad Filipek, Maciej Witan, Szymon Dobosz, Damian Ginda, Szymon Fus, Łukasz Łyko, Adrian Dusznik, Jakub Szałajko, Jakub Bukowski, Eetu Elo, Jesperi Viikilä.

Autor: Sebastian Królicki