JKH GKS Jastrzębie po twardym, emocjonującym i wyrównanym spotkaniu pokonał Ciarko STS Sanok 2:1. Mistrzowie Polski obie bramki zdobyli podczas gry w przewadze.

Jastrzębianie do meczu przystępowali bez kilku zawodników między innymi Patrika Nechvátala, Romana Ráca czy Arkadiusza Kostka, którzy są chorzy. Natomiast debiut zaliczył Gleb Bondaruk świeżo pozyskany z Tauron Podhala Nowy Targ.

W pierwszej tercji nie zobaczyliśmy goli, bo dobrze w bramkach spisywali się Patrik Spěšný i Michał Kieler. Pierwszy z nich wygrał pojedynek sam na sam z Frenksem Razgalsem, a drugi z  Radosławem Sawickim.

Sanoczanie od początku drugiej odsłony grali w przewadze, jednak fatalnie ją rozegrali. Z kontrą ruszył Martin Kasperlík, ale uderzony przez niego krążek zatrzymał się na słupku. Goście ponownie popełnili błąd, ale tym razem Vitālijs Pavlovs nie zdołał pokonać Spěšnego. W 33. minucie gospodarze po raz trzeci zmarnowali sytuację sam na sam. Sytuacji oko w oko z bramkarzem nie wykorzystał Martin Kasperik. Niemoc strzelecka została przełamana dopiero w 36. minucie, gdy sanocki golkiper nie zdołał dobrze zamrozić strzału Egilsa Kalnsa, a z bliska gumę dobił Maciej Urbanowicz.

W trzeciej tercji sanoczanie doprowadzili do wyrównania. Stało się to w momencie, gdy wydawało się, że mecz jest pod kontrolą gospodarzy. Jakub Bukowski wykorzystał dokładne podanie Aleksiego Hämäläinena i zdobył swojego 24. gola w tym sezonie.

Gospodarze jednak dalej atakowali i zdobyli drugiego gola w liczebnej przewadze. Celnym strzałem z bulika popisał się Franks Razgals i utonął w ramionach swoich kolegów. Do końca gospodarze szanowali krążek i nie pozwolili zbyt dużo gościom zdobywając cenne trzy punkty.

JKH GKS Jastrzębie - Ciarko STS Sanok 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
1:0 Maciej Urbanowicz - Egils Kalns, Mateusz Bryk (35:56, 5/4),
1:1 Jakub Bukowski - Aleksi Hämäläinen, Krystian Mocarski (45:35),
2:1 Frenks Razgals - Ēriks Ševčenko, Artūrs Ševčenko (50:01, 5/4).

Sędziowali: Patryk Kasprzyk, Mateusz Krzywda (główni) - Sławomir Szachniewicz, Wojciech Moszczyński (liniowi)
Minuty karne: 14 (w tym 4 minuty kary technicznej) - 12.
Strzały: 42-17
Widzów: 450

JKH: M. Kieler - M. Bryk, K. Górny (2); M. Urbanowicz (4), D. Paś (2), G. Bondaruk (2) - J. Kamienieu, Ē. Ševčenko; A. Ševčenko, V. Pavlovs, F. Razgals - S. Bahalejsza, M. Horzelski; M. Kasperlík, Ł. Nalewajka, E. Kalns - J. Gimiński; R. Nalewajka, M. Płachetka.
Trener: Róbert Kaláber

KH Sanok: P. Spěšný - E. Piippo (2), S. Jekunen; T. Henttonen, A. Hämäläinen, J. Bukowski - J. Marva (4), M. Wróbel; R. Sawicki (2), S. Tamminen, A. Mokszancew - B. Rąpała (4); K. Mocarski, M. Wilusz, K. Filipek - K. Biłas, B. Florczak; M. Bielec, S. Bar, M. Biały.
Trener: Miika Elomo.