fot.: Tomasz SowaW niedzielnym spotkaniu 5. kolejki Polskiej Hokej Ligi hokeiści Ciarko STS Sanok pokonali Zagłębie Sosnowiec 2:1. Dwie bramki w przewadze zdobył Sebastian Harila.

W pierwszej tercji więcej strzałów oddali gospodarze, którzy kilka razy zagrozili bramce Patrika Spěšnego. W najlepszej okazji był w osłabieniu Sami Tamminen, ale przegrał pojedynek z bramkarzem Zagłębia Sosnowiec. Pierwszego gola zdobyli goście w 11. minucie gdy bramkę objechał Michał Kotlorz i zawinął w wolne miejsce, gdzie parkanu nie domknął Dominik Salama. Niespełna cztery minuty później w przewadze wyrównał Sebastian Harila, który strzałem po lodzie dobił strzał Władysława Łysenki.

W drugiej tercji do ataku rzucili się hokeiści z Sosnowca. Mieli więcej sytuacji bramkowych spowodowanych trzema karami nałożonymi na gospodarzy, nie wykończyli jednak ani jednej chociaż blisko byli Dominik Nahunko czy Damian Piotrowicz. W odpowiedzi faulowany, w sytuacji sam na sam, był Niko Ahoniemi. Sędzia zarządził rzut karny, jednak fiński napastnik przestrzelił. W końcówce przycisnęło Zagłębie, lecz nie dało to zmiany rezultatu.

W ostatniej odsłonie lepiej prezentowali się sanoczanie i zdobyli decydującego gola w 52 minucie gdy z niebieskiej uderzył Władysław Łysenko a lot krążka zmienił Sebastian Harila. W ostatnich sekundach trener Zagłębia ściągnął bramkarza, ale mimo kilku sytuacji, Dominik Salama wyszedł z tego obronną ręką.

Marma Ciarko STS Sanok - Zagłębie Sosnowiec 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
0:1 Michał Kotlorz - Tomasz Kozłowski, Damian Piotrowicz (11:10)
1:1 Sebastian Harila - Władysław Łysenko, Niko Ahoniemi (14:59, 5/4)
2:1 Sebastian Harila - Władysław Łysenko, Konrad Filipek (51:55, 5/4)

Sędziowali: Tomasz Radzik (główny), Marcin Polak (główny), Maciej Waluszek (liniowy), Jacek Szutta (liniowy)
Minuty karne: 12-8
Strzały: 31-34
Widzów: 2000

STS Sanok (2): D. Salama - J. Karlsson, K. Valtola; K. Filipek, T. Lahtinen, N. Ahoniemi - K. Biłas (2), W. Łysenko (4); V. Heikkinen (2), S. Tamminen, A. Pawłenko - B. Florczak, J. Höglund (2); K. Mocarski, J. Mäkelä, S. Harila - B. Rąpała, S. Dobosz, D. Ginda, L. Miccoli.
Trener: Miika Elomo

Zagłębie: P. Spěšný (2) - J. Michałowski, W. Andrejkiw (2); D. Nahunko, N. Bucenko, D. Danyłenko - M. Naróg, M. Kotlorz; M. Bernacki (2), J. Rzeszutko, J. Witecki (2) - O. Krawczyk, A. Khoperia; D. Piotrowicz, T. Kozłowski, K. Sikora - S. Luszniak, K. Opiłka; O. Rzekanowski, A. Dubinin.
Trener: Grzegorz Klich