Trzy punkty na swoje konto dopisali hokeiści Marmy Ciarko STS Sanok po zwycięstwie 2:0 z KH Energą Toruń w ramach 30. kolejki Polskiej Hokej Ligi. Dla torunian to 14. porażka z rzędu.

Ważne zwycięstwo odnieśli hokeiści Marmy Ciarko STS Sanok, którzy dzięki golu w pierwszej tercji dopisali do swojego dorobku trzy punkty i o 13 wyprzedzają w tabeli siódme Zagłębie Sosnowiec.

W pierwszej tercji sanoczanie mieli kłopot w rozgrywaniu gier w przewadze, podczas dwóch takich okresów zbyt duża ilość podań skutkowała brakiem strzału, lub ostatnie podanie trafiało na patkę kija rywala. Pierwsi gola mogli zdobyć torunianie, lecz Koskinen w 6 minucie nie wykorzystał sytuacji sam na sam, z drugiej strony podobnej szansy nie zamienił na gola Johan Lorraine. Pierwszy gol padł w 14 minucie gdy krążek przechwycił Sami Tamminen i w sytuacji sam na sam trafił w z backhandu.

W drugiej tercji podwyższyć prowadzenie mogli sanoczanie, lecz krążek po strzale Ahoniemiego trafił w słupek. Torunianie z biegiem czasu śmielej atakowali bramkę Dominika Salamy, lecz ten radził sobie ze strzałami Jaworskiego czy Korenczuka. Gospodarze mieli ponownie w tej odsłonie dwie przewagi, ale nie przyniosło to skutku w akcjach ofensywnych.

Ostatnie dwadzieścia minut to lepiej na krążku grali torunianie, którzy kilka razy zagrozili bramce Salamy, ale zabrakło wykończenia. Doskonałą okazję w 48 minucie podczas gry w przewadze miał Michał Kalinowski, ale z bliska trafił po rykoszecie w boczną siatkę. Pięć minut później torunianie grali przez prawie dwie minuty w podwójnej przewadze, ale nie mieli również pomysłu jak skutecznie rozegrać akcję pod bramką rywala. Sanoczanie dzielnie obronili kluczowy moment meczu a kropkę nad "i" celnym strzałem do pustej bramki postawił Elliot Lorraine.

Marma Ciarko STS Sanok - KH Energa Toruń 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
1:0 Sami Tamminen (13:36)
2:0 Elliot Lorraine - Niko Ahoniemi, Bartosz Florczak (58:32)

Sędziowali: Robert Długi, Paweł Kosidło (główni) - Dariusz Pobożniak, Michał Żak (liniowi)
Minuty karne: 12-14
Strzały: 23-26
Widzów: 700

STS Sanok: D. Salama - W. Łysenko (2), K. Valtola (4); J. Lorraine, S. Tamminen, V. Heikkinen (2) - B. Florczak, K. Biłas; N. Ahoniemi, J. Mäkelä, E. Lorraine (2) - J. Höglund, W. Tołstuszko; K. Filipek (2), K. Mocarski, S. Harila - B. Rąpała; D. Ginda, S. Dobosz, L. Miccoli.
Trener: Miika Elomo

KH Toruń: M. Ekholm Rosén - A. Jaworski, M. Zieliński; E. Elomaa, N. Koskinen (2), M. Viitanen (2) - J. Gimiński, J. Ahonen (2); I. Korenczuk, M. Syty, M. Zając - E. Augstkalns (2); M. Kalinowski, K. Kalinowski, I. Szűcs - O. Bajwenko (4), N. Dobrzeniecki; D. Olszewski, T. Szyrokow, J. Wenker.
Trener: Teemu Elomo